Kacer (TOP 09): Stojím si za tím, že politika na komunální úrovni je o lidech

01.05.2016 16:50 | Zprávy
autor: PV

Od roku 2014 mám možnost spolupracovat s primátorem Petrem Vokřálem, a musím říci, že dle mého názoru je to slušný chlap. Stejný názor mám i na radního Marka Janíčka.

Kacer (TOP 09): Stojím si za tím, že politika na komunální úrovni je o lidech
Foto: TOP 09
Popisek: Jaroslav Kacer, člen Zastupitelstva města Brna (TOP 09)

Stojím si za tím, že politika na komunální úrovni je o lidech. Důležité je, aby osoby, nejenom ve vedení města, věděly, kam se má město posunout, a ne jen aby zajišťovaly pašalíky pro straníky, což teď v současné krizi vychází najevo.

16. dubna jsme byli jako TOP 09 osloveni blokem KDU-ČSL a ČSSD s návrhem na setkání nad řešením koaliční krize. Společně s kolegou Drbalem jsme následující den toto setkání odmítli s odkazem na dohodnutou platformu mezi námi, ANO, Žít Brno a Stranou Zelených, za kterou byli pověření k jednání primátor Vokřál a starostka Drápalová. Navrhli jsme jim také, aby je kontaktovali a schůzku si dohodli přímo s nimi. Pan Vokřál a paní Drápalová byli samozřejmě přidání do kopie tohoto emailu. Z bloku KDU-ČSL a ČSSD se pak již nikdo neozval a termín schůzky nebyl ani navržen. Nastal syndrom mrtvého brouka. Jedinou, přes média získanou zprávou, bylo z úst náměstkyně Liptákové přizvání k jednání ještě ODS. Termín schůzky jejich bloku a naší platformy byl však stále v nedohlednu. Jedná se o poziční hru a hru o čas s cílem docílit změny našeho názoru? Byli jsme totiž několikrát osloveni nejrůznějšími emisary se zprávou o možnosti vytvoření koalice s pracovním názvem národní fronta (KDU-ČSL, ČSSD, ODS, jeden nezařazený zastupitel a my). Tuto variantu jsme samozřejmě odmítli a stále odmítáme.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Macinka: V létě je horko, v zimě je zima, v noci je tma

16:04 Ministr Macinka: V létě je horko, v zimě je zima, v noci je tma

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 26. června 2026 k návrhu poslankyně Zelených, aby vláda řeš…