„Členům pracovní skupiny se podařilo sjednotit postupy při vyhledávání zájemců o náhradní rodinnou péči v Libereckém kraji a stanovili si dílčí cíle, které by mohly zajistit rodinné prostředí dětem jinak umístěným do ústavní péče,“ uvedla Mgr. Lenka Kadlecová, náměstkyně hejtmana pověřena řízením resortu sociálních věcí.
V rámci kampaně budou vytvořeny informační a propagační materiály, na které navážou podrobné informace umístěné na webových stránkách odboru sociálních věcí Krajského úřadu Libereckého kraje, které prošly začátkem letošního roku redesignem. Tato kampaň pro vyhledávání pěstounů si klade zejména za cíl podporu dlouhodobých pěstounů, kteří nejsou tak významně oceňováni státem jako pěstouni na přechodnou dobu.
Pěstounská péče je jednou z forem náhradní rodinné péče vedle osvojení, pěstounské péče na přechodnou dobu, poručenství. „V roce 2013 vznikl významný nárůst žadatelů o náhradní rodinnou péči zejména s přijetím novely zákona o sociálně-právní ochraně dětí, která významně finančně podpořila pěstounskou péči právě na přechodnou dobu. Podle statistik obcí s rozšířenou působností bylo k 31. 12. 2014 v kraji 483 pěstounů, z toho 20 pěstounů na přechodnou dobu a 67 poručníků. Významnou část z tohoto počtu tvoří pěstouni v příbuzenské pěstounské péči,“ vyčísluje Lenka Kadlecová.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV