Kádner (VV): I děti doplatí na nový Občanský zákoník

30.11.2013 14:09

Již dlouhou dobu se diskutuje o novém Občanském zákoníku a problémech, které jsou s ním spojené. Vzhledem k tomu, že dlouhodobě spolupracuji s několika Dětskými domovy a výchovnými zařízeními, dostala se ke mně další informace o tom, co takto schválený zákoník napáchá.

Kádner (VV): I děti doplatí na nový Občanský zákoník
Foto: Úsvit přímé demokracie
Popisek: Poslanec za hnutí Úsvit přímé demokracie David Kádner

V tuto chvíli se děti umisťují do zařízení na základě diagnostického posudku, na kterém pracuje několik odborníků v Diagnostických ústavech. Vytvořit takto komplexní posudek trvá až dva měsíce. Podle této novely se však doba diagnostiky dítěte zkrátí pouze na jeden jediný den! To nemůže umožnit přesnou diagnostiku dětí. Nesprávně umístěné dítě může přemístit pouze soud, ten má ale na rozhodnutí lhůtu šesti měsíců.

Navíc se díky této novele budou děti s ústavní výchovou umisťovat pouze do Dětského domova a děti s ochrannou výchovou do Výchovných ústavů. Nikdo tady ale neřeší, že se může jednat o děti drogově závislé, s trestní minulostí apod. Dětské domovy toto nemohou zvládnout a těžko pak zabrání šikaně a dalším negativním dopadům takového rozhodnutí. Nehledě k tomu, že Dětské domovy, na rozdíl od Výchovných ústavů, nezaměstnávají etopedy, psychology, a podobně.

Zkráceně se jedná o další neskutečný paskvil, který plošně zjednodušuje něco, co se zjednodušit nedá, a přináší jen řadu problémů. Bohužel nejvíce na to doplatí děti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Veciverejne.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Maříková (SPD): Paní redaktorka Seznam Zpráv je docela mimo

22:02 Maříková (SPD): Paní redaktorka Seznam Zpráv je docela mimo

Komentář na facebookovém profilu k očkování.