Kádner (VV): Nuda! Nejnebezpečnější droga současnosti

17.01.2014 10:24 | Zprávy

Již několik let sleduji, že dnešní mládež neumí smysluplně trávit svůj volný čas. My jsme jako malí caparti lítali po hřišti, po lese, byli v kontaktu s vrstevníky.

Kádner (VV): Nuda! Nejnebezpečnější droga současnosti
Foto: red
Popisek: David Kádner

Sám u sebe na obci vidím, že některé děti jsou vyloženě závislé na tom, aby pro ně zábavu vymyslel někdo jiný. A pokud tomu tak není, sedí u počítačů a televizí. Proto u sebe na obci již třetím rokem vedu kroužek Malých hasičů, pořádám tábory a různé další akce.

Jenomže tohle bohužel nekončí na hranicích mé obce. Děti se nudí, ve městech se začínají spojovat děti všech různých vrstev a zájmů a vznikají malé gangy. Děti chodí krást a často kradou právě děti z rodin, kde to vůbec nepotřebují, a svou „kořist“ předávají dál, dětem ze sociálně slabších rodin. Nezůstává samozřejmě jen u krádeží z kapes rodičů, děti začínají zkoušet cigarety, alkohol a v mnoha případech i drogy.

Rodiče jsou často pracovně velmi vytížení a problémů svých dětí si nezřídka všimnou, až když je pozdě. Je pravda, že tady dnes pro děti existuje velké množství možností a sportovních klubů a mnoho dalšího. Velmi často ale nejde o finančně dostupné služby pro všechny rodiny. Tuto část by mělo vyřešit Ministerstvo školství a tělovýchovy a zvýhodnit sportovní kluby či jiné volnočasové aktivity. Nejde o nic převratného, stačilo by zaplatit provoz tělocvičen. Nemyslím si, že je problém najít dobrovolníky a nadšence, kteří by se rádi dětem věnovali a něčemu je učili. Dokud tyto peníze půjdou přímo na svazy, nic se nezmění.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Ondřej Krutílek byl položen dotaz

Zase ta EU

Proč nám EU určuje výši minimální spotřební daně na paliva? A to ji jako určuje i u jiných věcí? Neměly by si o tom státy rozhodovat sami? Mimochodem, jaká je podle EU ta minimální daň na pohonné hmoty? Ptám se vás, protože prý ODS nyní chce její snížení.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Rozpad NATO - problém aliance, nebo selhání EU?

10:21 Vích (SPD): Rozpad NATO - problém aliance, nebo selhání EU?

Debata o budoucnosti NATO se dnes často vede, jako by šlo především o krizi aliance. Ve skutečnosti …