Káles (Svobodní): Festival Zlatá Pecka může pokračovat. Stal se zbytečně nástrojem politického střetu

11.01.2019 21:43

Spor mezi operní pěvkyní Dagmar Peckovou a starostou Františkem Pilným se stal zbytečně politickou kauzou. Podpora festivalu Zlatá Pecka je zahrnuta do rozpočtu města Chrudim pro rok 2019. Tvrzení, že se vedení města snaží festival zničit není pravdivé.

Káles (Svobodní): Festival Zlatá Pecka může pokračovat. Stal se zbytečně nástrojem politického střetu
Foto: Svobodní
Popisek: Josef Káles, místopředseda Svobodných.
reklama

Celý spor začal zbytečnou chybou, kdy se v novinách financovaných lídrem ANO Františkem Pilným objevila jeho fotografie se známou operní pěvkyní a chrudimskou rodačkou Dagmar Peckovou. Paní Pecková se hned ozvala a kauza se objevila snad ve všech celostátních médiích. Pro hnutí ANO to nebyl příliš šťastný krok a nakonec jim ve volbách spíše uškodil než pomohl.

Po volbách, po kterých bylo zvoleno nové vedení ANO, Chrudimáci, Piráti a ČSSD se paní Pecková rozhodla festival nerealizovat. Město však k tomuto festivalu svůj postoj nezměnilo, což dokládá i schválený rozpočet na rok 2019. Paní Pecková požadovala omluvu od starosty. Ten se jí omluvil přímo na kameru České televize. Nyní tuto omluvu nepovažuje za upřímnou a dostatečnou. Z celého sporu se stala zbytečně politická kauza, které se snaží využít bývalé vedení města.

S názorem Dagmar Peckové na premiéra Babiše a jeho styl politiky souzníme. Nicméně nemělo by to mít nic společného s chrudimským festivalem. Pokud jde opravdu o kulturní zážitek a snahu dostat do Chrudimi něco jedinečného.

Budeme usilovat o to, aby se občané města dozvěděli, jak vypadalo hospodaření festivalu. Stejně tak chceme, aby bylo transparentní fungování a hospodaření Chrudimské besedy, která je spoluorganizátorem akce.

Josef Káles,
za Chrudimáky - koalici Svobodných, TOP 09 a nezávislých kandidátů

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Valenta: Na zaměstnance musí stát přispět více

13:17 Senátor Valenta: Na zaměstnance musí stát přispět více

Komentář na facebookovém profilu k podpoře podnikání ze strany státu během koronavirové krize