Káles (Svobodní): Rozlučka se svobodou

23.04.2016 13:17

Ještě před pár lety by to možné nebylo. Nejvyšší ústavní činitel navrhne znárodnit firmu a nikoho to nevzrušuje. Ministr financí obchází zákony a zneužívá veřejné peníze a nikoho to nevzrušuje. Vláda navrhuje omezit naše svobody a nerespektuje soukromé vlastnictví a nikoho to nevzrušuje. Takto vypadá rozlučka se svobodou.

Káles (Svobodní): Rozlučka se svobodou
Foto: red
Popisek: Logo Strany svobodných občanů

Nechci křivdit té spoustě vzdělaných a inteligentních lidí, kteří si uvědomují, že dochází k omezování našich svobod a varují před stále rostoucím státem. Nicméně nálada ve společnosti je dle mého názoru taková, jakou jsem na začátku textu zmínil. Je to umocněno tím, že mnohá velká média takové věci přehlížejí? Je to tím, že jsou v rukou oligarchy, který ovládá v současnosti českou politiku?

Snad není týdne, kdy by vláda a hlavně ministr financí Andrej Babiš nebo ministryně práce Michaela Marksová nenavrhla nějaký nesmysl. Vedle EET, kontrolního hlášení jsou tu nápady na kontrolu protiskluzovosti podlah či dostatečného osvětlení v pracovnách zaměstnanců, kteří pracují z domu. Zásahy do soukromého vlastnictví jako je zákaz kouření v restauracích. Takové nesmyslné regulace navíc spustí spirálu dalších regulací, které se budou snažit řešit negativní dopady těch předchozích. Dojde ještě k většímu okleštění našich svobod.

Na ulici už jen tak nemůžete vyjádřit svůj názor, stejně tak vám hrozí postihy, když se „nehlídáte“ v diskusích na sociálních sítích. Prezident tomu tleská, a aby toho nebylo málo, tak navrhne znárodnit soukromou firmu. Kdyby některý z politiků před několika lety navrhl něco znárodnit, snesla by se na něj oprávněná kritika. Teď je ticho. Jako by nám bylo jedno, co se kolem nás děje.

Abych nebyl jenom negativní, věřím, že se situace jednou otočí. Domnívám se, že to byl J. W. Goethe, který ve Faustovi napsal: „Jen pak jsi hoden svobody a žití, když rveš se o ně den co den.“ Mojí rodině sebrali komunisti všechen majetek, prosperující firmu s více než stoletou tradicí. Nevzdávejme se. Nenechme to opět dojít tak daleko. Má smysl bránit svobodu a demokracii. Má smysl usilovat o to, aby stát zase respektoval svobodu jednotlivce a soukromý majetek.

Autor je zastupitel Chrudimi za Svobodné a člen ReV Svobodných.

Zdroj: svobodni.cz, také vyšlo v Živnostenských listech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Vystrčil: Daňová politika by měla zůstat v rukách národního státu

16:56 Senátor Vystrčil: Daňová politika by měla zůstat v rukách národního státu

Projev na 7. schůzi Senátu 20. března 2019 k sdělení Evropské komise – Kroky k zajištění efektivnějš…