Kalina (KDU-ČSL): Rychlokvašené sliby vlády v demisi nemají pro Vysočinu smysl

27.05.2018 14:23

„Spanilá jízda s megalomanskými sliby“. Tak v nadsázce označují lidovečtí zastupitelé Kraje Vysočina návštěvu vlády premiéra v demisi na Vysočině, plánovanou na 28. května. Podle nich kraj místo halasných slibů potřebuje spíš vizi udržitelného rozvoje.

Kalina (KDU-ČSL): Rychlokvašené sliby vlády v demisi nemají pro Vysočinu smysl
Foto: jihlava.cz
Popisek: Náměstek primátora města Jihlavy ing. Jaromír Kalina
reklama

Z mediálních výstupů zaznělo, že kraj chce s vládou mj. řešit Dukovany, letiště Henčov, záchytku v Jihlavě, sportovní infrastrukturu, silnice a dopravní terminál. „Chápu, že pro mistry sociálních sítí je nutné vyfotit se v přílbě u reaktoru, v kokpitu letadla nebo na záchytce. Ale co takhle raději vyjít z výstupů Veřejného fóra Vysočiny, kde lidé dlouhodobě preferují řešení sucha, absenci hospice, odliv kvalifikovaných lidí a zachování tradičního zemědělství? Stát by také měl systémově řešit financování sportu, a ne slibovat megalomanské projekty za aktéry, kteří proklamovanou spoluúčast nepotvrdili – příkladem je jihlavský zimák, kdy se mluví o třetinovém podílu města, státu a kraje, ale kraj ho nikdy nepotvrdil,“ říká předseda klubu zastupitelů za KDU-ČSL a náměstek primátora Jihlavy Jaromír Kalina. Podle něj je třeba jednat i o integrovaném dopravním systému, trase vysokorychlostní tratě přes Vysočinu a zdrojích na opravy a rekonstrukce silničních sítí.

I poslanec a krajský zastupitel Vít Kaňkovský vyzývá vládu, aby spíš než vlastní volební kampaň ve stylu "slibem nezarmoutíš" řešila každodenní problémy obyvatel Vysočiny - jako je nedostatek praktických lékařů a zubařů i veškerého personálu v nemocnicích a sociálních službách. „Navíc ustavení řádné vlády se dál komplikuje a současná vláda v demisi se tváří, jakoby měla vládnout navěky a slibuje a slibuje. Pro premiéra Babiše není problém slíbit něco v řádech desetimiliard, přitom v minulé vládě to byl právě on, kdo opakovaně jako ministr financí bránil navyšování penzí. K němu došlo jen pod tlakem KDU-ČSL a ČSSD,“ doplňuje Vít Kaňkovský a zdůrazňuje, že problémy se mají systémově řešit po konzultaci s odborníky, a ne při výjezdním zasedání, které působí dojmem, jakoby vladař přijel mezi lid a zajistil všechno.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hlubuček (STAN): Praha se řadí mezi nejzelenější města světa

21:46 Hlubuček (STAN): Praha se řadí mezi nejzelenější města světa

Podíl parků, lesů a další zeleně je v Praze třináctý největší mezi městy na světě. Vyplývá to z inde…