Kalina (Piráti): Starosta Mariánských Lázní ještě nezveřejnil programové prohlášení

22.01.2023 16:42 | Tisková zpráva

Má starosta Mariánských Lázní vůbec nějaký plán? Pokud ano, s občany se o něj dělit nehodlá. Na posledním jednání zastupitelstva města slíbil zveřejnit programové prohlášení do týdne. Po více než měsíci stále není veřejné.

Kalina (Piráti): Starosta Mariánských Lázní ještě nezveřejnil programové prohlášení
Foto: archiv starosty
Popisek: Bývalý starosta Mariánských Lázní Martin Kalina (Piráti)

Dne 14.12.2022 se konalo prozatím poslední zastupitelstvo města Mariánské Lázně. Jednou z připomínek, která od současné opozice (Piráti, STAN, SPD) zazněla, byla absence programového prohlášení rady města. Starosta Martin Hurajčík (ANO2011) během něj přislíbil, že programové prohlášení bude zveřejněno během následujícího týdne. Po více než měsíci však prohlášení stále nebylo zveřejněno.

"Nemusíte nám to slepě věřit, přesvědčit se můžete sami," komentuje situaci pirátský zastupitel Martin Kalina, "Pokud by programové prohlášení rady města existovalo a občané by k němu měli přístup, bylo by dostupné na webových stránkách městského úřadu, což není."

Programové prohlášení rady města, jak jeho název napovídá, veřejně deklaruje priority vedení města pro následující volební období. Občané by se v něm měli dočíst zásadní strategické a investiční akce a plány, které nové vedení města pro následující 4 roky má. Tuto možnost nyní nemají.

"Mrzí mě, že na transparentní politiku, kterou jsme v Mariánských Lázních 8 let poctivě udržovali stihlo nové vedení takto rychle rezignovat. Jsem přesvědčený o tom, že občané mají právo vědět, co má nové vedení na následující 4 roky s městem v plánu," dodává Kalina.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

plat

Dobrý den, je pravda, co tvrdí ten mladý youtuber a europoslanec, že kromě vysokého platu, což se ví dlouho, dostávají ale europoslanci ještě další peníze? Prý až 700 000 korun měsíčně na odměny svého týmu a 127 000 na vedení kanceláře ve své zemi, současně si jsou vám propláceny letenky do země v ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): V Libereckém kraji bude lídrem kandidátky Michal Švarc

12:12 Vích (SPD): V Libereckém kraji bude lídrem kandidátky Michal Švarc

Dne 16. července byly ukončeny registrace kandidujících subjektů do krajských zastupitelstev.