Kalousek (TOP 09): 25. únor bude i dnem mezinárodní hanby pro Prahu

28.02.2016 21:31 | Zprávy
autor: PV

Předsedové Babiš (ANO), Fiala (ODS), Filip (KSČM), Sobotka (ČSSD) ponesou svoji historickou odpovědnost za hanbu, kterou jejich zastupitelé v hlavním městě Praze svému městu způsobili.

Kalousek (TOP 09): 25. únor bude i dnem mezinárodní hanby pro Prahu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek

Zastupitelstvo hlavního města Prahy dnes schválilo text dohody o navázání vztahů sesterských měst mezi Pekingem a hlavním městem Prahou. Přes odpor demokratických sil prosadili zastupitelé za ANO, KSČM, ČSSD a ODS článek, který zavazuje hlavní město Prahu uznávat Tchaj-wan jako nedílnou součást čínského území. Veškeré kompetence v zahraniční politice svěřuje Ústava ČR Vládě České republiky. Neexistuje jediný důvod, proč by se článek týkající se vrcholné mezinárodní politiky měl objevit v dohodě mezi jednotlivými municipalitami. Pokud tedy tím jediným důvodem nemáme na mysli ustrašenost, podlézavost a servilitu vůči silným autokratickým režimům.

„Při veškerém přátelství je mi k smíchu pan poslanec Marek Benda, který v parlamentu léta předstírá přátelství k Tchaj-wanu, aby pak přihlížel, jak jeho kolegové z pražské ODS hlasují pro předloženou nestoudnost. Upřímně lituji svého kolegu Petra Fialu, který se ze všech sil snaží vytvořit obraz ‚nové‘ ODS, aby pak trpně musel přihlížet, že o reálných činech jeho strany ve skutečnosti rozhodují Rittig, Hrdlička a Udženija,“ uvedl na tiskové konferenci Miroslav Kalousek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): Starmer. Racionální a slušný politik

17:03 Fiala (ODS): Starmer. Racionální a slušný politik

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k rezignaci britského premiéra Keira Starmera z čela …