Kalousek (TOP 09): Tam, kde neplatí zákony pro všechny, začíná totalita

22.05.2016 19:30 | Zprávy
autor: PV

Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek dnes v Moravskoslezském kraji navštívil Vědeckotechnický park 4Medical Innovation v Ostravě, který je chloubou českého vědeckého výzkumu. Setkal se také s rektorem Slezské univerzity, starostkou Kravař a odpoledne diskutoval se studenty, podporovateli a členy TOP 09 v Příboře. Zúčastnil se rovněž zahájení festivalu Janáčkův Máj v Ostravě.

Kalousek (TOP 09): Tam, kde neplatí zákony pro všechny, začíná totalita
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek

Během návštěvy vědeckotechnického parku, stejně jako celý den, předsedu TOP 09 doprovázeli starosta Bolatic, poslanec a lídr TOP 09 do krajských voleb Herbert Pavera a krajský předseda strany Tomáš Velička. „Je s podivem a je to velká škoda, že zdravotní pojišťovny léčbu kmenovými buňkami nehradí. Přitom je levnější, časově kratší a s nulovou reoperaci, tedy pro zdravotní pojišťovny levnější,“ řekl Miroslav Kalousek v zařízení, které se zaměřuje na transfer základního výzkumu v oblasti buněčné a regenerativní medicíny do praxe. Příkladem je tzv. robotická noha, u níž metodou léčby kmenovými buňkami jsou lékaři schopni zachránit až 80 procent pacientů před amputací.

Během návštěvy předseda TOP 09 také debatoval ve studiu regionální televize Polar na aktuální krajská témata – uzavření OKD a nezaměstnanost. „Problémem není samotná privatizace, ale způsob, jakým bylo OKD zprivatizováno, kdy přešlo do rukou finančního investora a ne do rukou investorova strategického,“ zdůraznil hlavní příčinu problému Kalousek a dodal: „Finanční investor usiluje, jak peníze vytáhnout z firmy, ale strategický investor naopak myslí především na budoucnost firmy.“ 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.