Kalousek (TOP 09): Úplně postačí, když finanční správa bude konat

15.02.2017 4:29 | Zprávy
autor: PV

Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek na Facebooku:

Kalousek (TOP 09): Úplně postačí, když finanční správa bude konat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek

Zdanění úroků korunových dluhopisů emitovaných v roce 2012 není potřebné. Úplně postačí, když finanční správa bude konat a daň vyměří ve všech případech, kdy vydání dluhopisů v nominální hodnotě jedné koruny mělo jediný účel – snížit daňovou povinnost. V takovém případě je operace protizákonná, i když formálně proběhla podle zákona.

To je ten základní rozdíl mezi dluhopisy pro domácnosti, které vydalo ministerstvo financí, a dluhopisy, které sám pro sebe nechal vydat Andrej Babiš.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Agromamuti

Mohl byste zveřejnit komu přesně a jaké částky posílá tato vláda? Myslím v souvislosti s vaším tvrzením o zasílání miliard agromamutům. Netvrdím, že neříkáte pravdu, jen bych ocenil, kdybyste byl konkrétní. Děkuji.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rédová (Stačilo!): Co bude s penězi, které jste vybrali od lidí?

4:31 Rédová (Stačilo!): Co bude s penězi, které jste vybrali od lidí?

Rakce na svém veřejném facebookovém profilu na informaci, že raketa Dana na Moskvu nepoletí