Kalousek: TOP 09 nepodpoří ani program mimořádné schůze ani „Lex Babiš“

20.01.2014 14:44

Přestože jsou na programu mimořádné schůze sněmovny účelově zařazeny zákony, které předkládají naši poslanci, a jejichž schválení pokládáme za velmi důležité, bude klub TOP 09 a Starostové hlasovat proti jejímu programu.

Kalousek: TOP 09 nepodpoří ani program mimořádné schůze ani „Lex Babiš“
Foto: Hans Štembera
Popisek: 1. místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek
reklama

V případě, že sněmovna program přesto schválí, budou poslanci TOP 09 aktivně pro zamítnutí poslaneckého návrhu služebního zákona.

Poslanci vládní koalice svolali mimořádnou schůzi z jediného důvodu, aby splnili právně nesmyslnou podmínku prezidenta republiky, který slíbil, že bude při jmenování vlády ignorovat lustrační zákon, pokud tzv. Lex Babiš projde prvním čtením. Jakýkoliv zákon nabývá účinnosti nejdříve jeho zveřejněním ve sbírce zákonů a jeho propuštění do druhého čtení neznamená vůbec nic. Podmínka prezidenta republiky je tedy pouze svévolné pohrdání zákonem a její ochotné splnění většinou poslanecké sněmovny je vrcholně nedůstojné.

„Pokládáme také za nezbytné zásadně odmítnout text služebního zákona v podobě, která de facto ruší lustrační zákon na všech ministerstvech. Příslušní úředníci budou povinni předkládat negativní lustrační osvědčení a jejich nejvyšší nadřízený tuto povinnost mít nebude. Bude to tedy moci být i bývalý estébák i bývalý agent komunistické tajné policie,“ řekl předseda poslaneckého klubu Miroslav Kalousek.

Tato situace je naprosto cynickým obcházením záměru, se kterou zákonodárce lustrační zákon schvaloval. V tomto případě je velmi zarážející obojakost a pokrytectví strany lidové, která jednou verbálně odmítá zrušení lustračního zákona, podruhé podporuje kroky, které tento zákon činí nefunkčním.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: TOP 09
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Maláčová: Budeme prosazovat pomoc i dohodářům

22:30 Ministryně Maláčová: Budeme prosazovat pomoc i dohodářům

Komentář na facebookovém profilu k opatřením státu na pomoc postiženým koronavirem