Kandidáti TOP 09 v Plzni zdůrazňovali význam svobody

08.10.2017 22:30

Tradiční pivní oslavy Pilsner Fest v Plzni navštěvuje první místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek pravidelně. Nyní však jeho setkání a rozhovory s lidmi měly i předvolební význam. V debatách zdůrazňoval důležitost váhy hlasu každého voliče v prospěch svobody a demokracie. Jako lídra kandidátky TOP 09 v Plzeňském kraji přijeli Marka Ženíška podpořit také tři osobnosti TOP 09: senátor Tomáš Czernin, europoslanec Jiří Pospíšil a exministr zdravotnictví Leoš Heger.

Kandidáti TOP 09 v Plzni zdůrazňovali význam svobody
Foto: TOP 09
Popisek: TOP 09

Představitelé TOP 09 nikdy nechybí na oslavách plzeňského piva, kterým tradičně patří první říjnová sobota. Letos Pilsner Fest slavil 175. let od uvaření první várky plzeňského ležáku. Politikům TOP 09 však také nabídl další příležitost mluvit s lidmi o zásadním významu nadcházejících voleb, cílech TOP 09 a o vážnosti každého hlasu.

„Tyto volby budou pro naši zemi a její další směřování velmi důležité. Ne vždy si uvědomujeme, že svoboda a demokracie nejsou zadarmo, že je potřeba za tyto hodnoty bojovat. Nikdy bych si nepomyslel, že v roce 2017 bude muset být západní orientace České republiky prioritou české zahraniční politiky a že v Poslanecké sněmovně budu muset hájit naše setrvání v Evropské unii a v NATO,“ říká poslanec Marek Ženíšek.

„Křehkost demokracie je třeba mít na paměti neustále. O tom v naší kampani mluvíme s lidmi a zdůrazňujeme, že z našich principů neuhýbáme a neuhneme. A to je podle mě nejvyšší hodnota našeho programu,“ dodává lídr kandidátky TOP 09 v Plzeňském kraji Marek Ženíšek. S ním si v sobotu mohli lidé v Plzni povídat u dobré kávy, čaje a horkých lázeňských oplatek v mobilní kavárně TOP 09 ve Štruncových sadech. K debatám s voliči se zde připojili i další politici TOP 09 – exministr zdravotnictví Leoš Heger, senátor Tomáš Czernin a europoslanec Jiří Pospíšil.

S nejdéle úřadujícím polistopadovým ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem jako jeho tehdejší náměstek stál Marek Ženíšek u zrodu reformy psychiatrické péče. Oba tak v Plzni nevynechali ani účast na festivalu Dny pro duševní zdraví.

Do voleb se občané mohou s lídrem kandidátky TOP 09 v Plzeňském kraji Markem Ženíškem a dalšími kandidáty setkat u meeting pointu v Plzni v Kopeckého sadech u Branky či v mobilní kavárně, která jezdí po městech a obcích celého kraje.

Podrobnosti o připravovaných akcích naleznete v kalendáři TOP 09 (ZDE).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Berdychová: Kraj podpoří řemeslníky, na které dopadly vládní restrikce

22:33 Berdychová: Kraj podpoří řemeslníky, na které dopadly vládní restrikce

Kvůli protipandemickým opatřením přišlo o možnost prezentovat své řemeslo a prodávat výrobky téměř 8…