Kaňkovský (KDU-ČSL): Cílem testování ve školách by neměly být statistické tabulky

16.10.2021 21:15 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k významu testování v školství

Kaňkovský (KDU-ČSL): Cílem testování ve školách by neměly být statistické tabulky
Foto: vitkankovsky.cz
Popisek: Vít Kaňkovský

Z nečekaného zrušení testování na školách jsem na rozpacích.

Na jedné straně počty osoby nakažených covidem stoupají, na druhé straně je otázka, nakolik by testy - pokud by to nebyly PCR - skutečně zachytily děti, které covid mají. Co mě ale zaráží nejvíc, je důvod zrušení testů. Mluvčí ministerstva zdravotnictví totiž uvedl, že by testování nepřineslo žádné nové informace o výskytu covidu v populaci:

„Neřeklo by nám to nic nového, než víme. Díky tomu, že hodně testujeme, tak tu nálož v populaci umíme odvodit bez toho, aniž by proběhlo velké testování,“ vysvětlil Köppl.

Cílem testování ve školách by však neměly být statistické tabulky, ale včasný záchyt onemocnění tak, aby se nákaza nešířila mezi další děti a a aby těch, které pak budou muset jít do karantény, bylo minimum. Testování má pomoci zabránit šíření viru, ale také usnadnit fungování školám.

O tom, že se jedná opět o další krok ministerstva zdravotnictví, které vnáší do školství nejistotu a zmatek, ani nemluvě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová Adamová (TOP 09): Rodičům malých dětí nesmíme bránit v práci

22:24 Pekarová Adamová (TOP 09): Rodičům malých dětí nesmíme bránit v práci

Komentář na facebookovém profilu k rozšíření možnosti čerpání rodičovského příspěvku