Kaňkovský (KDU-ČSL): Kam kráčíš, Kraji Vysočino?

03.07.2020 14:51

Náš kraj, ve kterém se nejen já cítím doma, vznikal před 20 roky ve velkých bolestech. Dnes již má Kraj Vysočina své jasné místo mezi ostatními kraji a v řadě ohledů hraje v rámci ČR přední roli.

Kaňkovský (KDU-ČSL): Kam kráčíš, Kraji Vysočino?
Foto: vitkankovsky.cz
Popisek: Vít Kaňkovský
reklama

Můžeme být hrdí na šikovnost obyvatel Vysočiny, ať už pracují v průmyslu, ve službách, v zemědělství či v nemocnicích nebo sociálních službách anebo jde o řemeslníky. Co je ale vedle šikovných a tvůrčích lidí v našem kraji nejcennější?

Věřím, že nejen podle mne je to krásná příroda se spoustou lesů, rybníků, rozkvetlých luk, polí, remízků… Právem si na Vysočinu jezdí odpočinout v průběhu celého roku lidé ze všech koutů naší země a kochají se naším přírodním bohatstvím. Bohužel tento poklad, který máme kolem sebe, prochází v posledních letech obrovskou zkouškou, ať už se jedná apokalyptickou kůrovcovou kalamitu, která devastuje naše rozsáhlé lesy nebo dopady sucha, které se na kůrovcové krizi přímo podílí a navíc přináší i další problémy, včetně nedostatku pitné vody v některých oblastech.

Ač jsem lékař a budu vždy bojovat za ještě lépe fungující zdravotnictví, tak jako stejně důležitý úkol vidím vyvinout maximální úsilí k obnově našich lesů. A k tomu musí pomoci i orgány našeho kraje. A stejně tak je nutné spojit síly k ochraně zdrojů vody a opatřením k jejímu lepšímu zadržení v krajině, tedy u nás, na Vysočině. Nejsou to jednoduché úkoly, ale chceme-li se pyšnit krásnou Vysočinou i za pár let, tak musíme opravdu se vší vážností hledat jejich řešení.

MUDr. Vít Kaňkovský
kandidát na hejtmana za KDU-ČSL

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vinklátová (SLK): Pramen Boží vody doplňuje křížová cesta, které se neštěstí vyhýbá

22:30 Vinklátová (SLK): Pramen Boží vody doplňuje křížová cesta, které se neštěstí vyhýbá

Duchovně založené poutníky, ovšem zdaleka nejen je, přitahuje již po staletí malebná ves Stromkovice…