Kaňkovský (KDU-ČSL): Každé dítě si zaslouží láskyplnou náruč rodičů

31.07.2023 6:04 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k pěstounství.

Kaňkovský (KDU-ČSL): Každé dítě si zaslouží láskyplnou náruč rodičů
Foto: vitkankovsky.cz
Popisek: Vít Kaňkovský

Každé dítě si zaslouží láskyplnou náruč rodičů. Ne každé dítě má ale štěstí, že může vyrůstat v harmonickém prostředí vlastní rodiny.

Je moc dobře, že dnes naše společnost nabízí co největšímu počtu dětí z ohrožených rodin pomoc a pokud se o ně jejich biologická rodina z různých důvodů nepostará, je velká snaha najít pro ně náhradní rodinu formou pěstounské péče. A je velmi důležité, že se to čím dál více daří.

Stále ale ještě existují situace, kdy je na určitou dobu nutná péče specializovaného zdravotnického centra. Jde vesměs o děti, které mají těžký zdravotní handicap a většinou zároveň prožily těžkou krizovou situaci v rodině. V těchto případech ve specializovaném centru dojde ke stabilizaci zdravotního stavu dítěte, komplexní diagnostice vývojových či jiných zdravotních poruch a k nastavení léčby včetně péče kvalitního fyzioterapeuta, psychologa atd.

Rád bych touto cestou poděkoval paní ředitelce MUDr. Ivaně Rýglové z jihlavského Dětského centra, které je specializovaným zdravotnickým zařízením pro Kraj Vysočina, za možnost prohlédnout si prostory centra a seznámit se s jeho chodem a škálou poskytovaných služeb.

Vedle již popsaných diagnostických a léčebných činností je v jihlavském centru poskytována i paliativní péče dětem s nevyléčitelnými chorobami a také krátkodobé respitní /odlehčovací/ pobyty dětem, které mají závažné kombinované vady a onemocnění, jež kladou obrovské nároky na jejich rodiny a odlehčovací péče těmto rodinám umožňuje si na několik dní odpočinout a nabrat nové síly.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

spalovací motory

Kéž by se vám podařilo zrušit zákaz spalovacích motorů, ale upřímně, věříte tomu, že se vám to podaří? Jak toho chcete docílit? Zatím to nevypadá, že by EU chtěla zákaz zrušit. Nejsou to z vaší strany jen plané sliby před volbami?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hašek (PRO): Několikátý fatální přešlap naprosto zbytečného ministra

14:07 Hašek (PRO): Několikátý fatální přešlap naprosto zbytečného ministra

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na prohlášení ministra Dvořáka v Partii Terezie Tománko…