Kaňkovský (KDU-ČSL): Lidé s nejtěžšími chorobami mají šanci na kvalitnější život

23.09.2018 9:17 | Zprávy

Sněmovna poslala do dalšího čtení senátní návrh novely zákona o sociálních službách, u jehož zrodu sehráli významnou roli senátorky a senátoři za KDU-ČSL. Například senátorka Šárka Jelínková, místopředsedkyně Senátu Miluše Horská či senátor Lumír Kantor.

Kaňkovský (KDU-ČSL): Lidé s nejtěžšími chorobami mají šanci na kvalitnější život
Foto: vitkankovsky.cz
Popisek: Vít Kaňkovský

Byli to oni, kteří hráli významnou roli v přípravě a podpoře návrhu bohužel již zesnulého senátora Vladimíra Plačka. Hlavním cílem návrhu je odstranit dlouhodobou neúnosnou situaci osob s nejtěžšími zdravotními obtížemi, které pobírají příspěvek na péči ve čtvrtém stupni závislosti.

Pro představu - jde většinou o plně imobilní osoby, jež vyžadují trvalou péči druhé osoby. Není třeba zdůrazňovat, jak těžký úděl je to pro samotného nemocného a jak náročná je péče rodiny, která se za pomoci terénních sociálních a zdravotních služeb o svého těžce nemocného blízkého člena rodiny stará. A v tomto ohledu zde existuje velký dluh státu, kdy příspěvek na péči byl v posledních 10 letech valorizován pouze jedenkrát. Přitom ceny všech služeb, včetně sociálních, vzrostly za toto období o desítky procent. O ceně lidské práce ani nemluvě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Zajímalo by mě, jaký je zájem o kandidaturu za SOCDEM?

Hledal jsem totiž kandidáty, ale žádné jsem ani na vašich stránkách nenašel. Nebo jich snad máte tolik, že nevíte koho vybrat? To dost pochybuji, když od vás dost politiků přešlo jinam, což teda já neschvaluju a takové politiky nevolím

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Podle mainstreamových žurnalistů by prý Eva Decroix bravurně zvládla řídit i letadlo

19:08 Rajchl (PRO): Podle mainstreamových žurnalistů by prý Eva Decroix bravurně zvládla řídit i letadlo

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministryni Decroix.