Kaňkovský (KDU-ČSL): Slušnost není slabost

03.09.2017 22:23

Slušnost není slabost - tato slova jsem si zvolil v letošní kampani pro volby do Poslanecké sněmovny bez velkého váhání.

Kaňkovský (KDU-ČSL): Slušnost není slabost
Foto: vitkankovsky.cz
Popisek: Vít Kaňkovský

Vzpomínám si, že když je kdysi s velkou dávkou patosu pronesl jeden z našich učitelů na gymnáziu, tak jsem na tím s trochou despektu kroutil hlavou. Toto rčení bylo pro mne tenkrát podobně přitažlivé, jako když nám v té samé době tvrdili, že Sovětský svaz je zemí, kde zítra znamená již včera.

S postupem času a přibývajícími životními zkušenostmi jsem však přesvědčen, že slušnost je nedoceněnou hodnotou, která dělá život nás lidí příjemnějším a harmoničtějším. Slušnost nás nic nestojí, ale hodně nám dává. Pokud ji dokážeme ještě doplnit vlídností a úsměvem, pak nám samotným i lidem, se kterými se potkáváme, bude fajn.

A pak tedy vyvstává otázka - lze být slušný i v politice? Vždyť o politice se říká jen to nejhorší. Jsem přesvědčen, že neexistuje žádný věrohodný důvod, proč by člověk v politice nemohl být slušný. Ano, politika je souboj, mnohdy jde dokonce o těžké bitvy, ale ani to neznamená, že bychom je nemohli vést korektním a slušným způsobem.

Politik jako veřejně známá osoba působí na lidi kolem sebe a jeho chování je příkladem v dobrém či špatném i pro mladou generaci.

A jestli by nám na něčem mělo skutečně hodně záležet, pak jsou to právě naše děti a mládež. Právě na tom, jaký model chování si mladá generace vštípí jako normu, bude záležet, jaká bude naše společnost v budoucnosti.

Slušnost není slabost - o tom přece není žádných pochyb...

Vít Kaňkovský

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rychtecký (ČSSD): Přijaté Zásady otevírají cestu udržitelnému rozvoji

22:13 Rychtecký (ČSSD): Přijaté Zásady otevírají cestu udržitelnému rozvoji

Nové Zásady pro spolupráci s investory, které přinesou do Pardubic transparentní komunikaci mezi měs…