Kaňkovský (KDU-ČSL): Sociální služby jsou stále na okraji zájmu státu

20.11.2015 5:27

Vít Kaňkovský, poslanec kraje Vysočina, navštívil ve středu 18. listopadu Třebíčskou oblastní Charitu, JE Dukovany, odběrové středisko FN Brno a besedoval se studenty místního gymnázia.

Kaňkovský (KDU-ČSL): Sociální služby jsou stále na okraji zájmu státu
Foto: vitkankovsky.cz
Popisek: Vít Kaňkovský

Téma rozhovoru při návštěvě oblastní Charity se týkalo zejména financování programů sociálních služeb jak na krajské, tak celostátní úrovni a diskuse o provázání funkcí kamenných hospiců a domácí hospicové péče. „Jsem pro souběh obou typů péče, je nezbytné reagovat na různé životní situace lidí v našem kraji. Je stejně časté, že jsou děti či příbuzní raději doma se svým nemohoucím rodičem a stejně časté, když toho z rodinných důvodů schopni nejsou a potřebují kvalitní hospicovou péči pro svého seniora“, říká Vít Kaňkovský. Oba systémy podle něj mají v sociální politice nezastupitelné místo.

Se starostou Třebíče Pavlem Janatou v doprovodu Evy Vrábelové, vedoucí Střediska sv. Zdislavy jednal o financování sociálních služeb ze strany měst a obcí.  Místní samosprávy v této věci nemají příliš jasno a je třeba jim poskytovat kvalitní informační servis ze strany státu.

Lehký rozruch vyvolala návštěva poslance Kaňkovského v třebíčském odběrovém středisku Fakultní nemocnice Brno, kde se jej na odběr krve ujala vedoucí oddělení Marie Dudíková.

Po příjezdu do Katolického gymnázia v Třebíči byl přivítán ředitelem školy Vítem Feldbábelem a následovala beseda se studenty. Vyhrazený čas byl věnován úvaze o událostech 17. listopadu 1989, došlo však i na otázky zvyšování daní či posílení obranyschopnosti naší země.

Poslední část dopoledního programu byla věnována návštěvě JE Dukovany, kde se poslanec setkal s ředitelem JE Milošem Štěpanovským. Hovořili spolu o probíhajícím procesu prodloužení povolení provozu i o problémech, které provázejí  úsilí o dostavbu V. bloku.

Na závěr návštěvy Třebíče si Vít Kaňkovský prohlédl náměšťský Dům bez zámku, setkal se s ředitelkou Hanou Šerákovou, která mu představila unikátního projekt, který umožňuje začlenění do běžného života lidem s mentálním postižením.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petráš (BOS): Magor z Řeporyje

10:02 Petráš (BOS): Magor z Řeporyje

Autor článku upozorňuje na přepisování historických faktů zejména z období druhé poloviny 20. stolet…