Kaňkovský (KDU-ČSL): Už si nevybíráme ideálního kandidáta, ale toho lepšího ze zbylých dvou

23.01.2018 11:31

Prohlášení předsedy KDU-ČSL Vysočina a poslance Víta Kaňkovského k finále prezidentských voleb

Kaňkovský (KDU-ČSL): Už si nevybíráme ideálního kandidáta, ale toho lepšího ze zbylých dvou
Foto: vitkankovsky.cz
Popisek: Vít Kaňkovský
reklama

Vážení členové, přátelé a příznivci KDU-ČSL,

blíží se druhé kolo prezidentských voleb. Vím, že v prvém řada z Vás podpořila Pavla Fischera, člověka, který má nejblíže ke křesťanským kořenům. I když nepostoupil, zanechal hlubokou stopu a dokázal nadchnout i řadu lidí, kteří se o politiku příliš nezajímají.  Ve 2. kole už si nevybíráme ideálního kandidáta, ale vybíráme toho lepšího ze zbylých dvou.  Zaslechl jsem už slova: „My už nemáme svého kandidáta, tak nemá cenu ke druhému kolu chodit.“ Chtěl bych Vás moc poprosit, abyste tyto úvahy odmítli a i podruhé přišli volit.

Prezident republiky může být tím, kdo moudrým přístupem tlumí mezinárodní i domácí rizika. Jenže ze zkušenosti posledních pěti let jsem hluboce přesvědčen, že Miloš Zeman bohužel napětí spíše zvyšuje, než zmírňuje. Navíc řada jeho kontroverzních výroků snižuje kredit Česka v zahraničí a některé rysy jeho chování jsou velmi špatným příkladem pro mladou generaci.

Druhým kandidátem je Jiří Drahoš - uznávaný vědec, ale i člověk, který má kromě nesporných znalostí široký rozhled, zkušenosti i vysoký lidský kredit.  Jistě mu lze leccos vytknout a s některými jeho názory nesouhlasit, přesto jsem přesvědčen, že je pro funkci prezidenta vhodný a že v této pozici nezklame.  Navíc potřebujeme prezidenta, který bude protiváhou těm subjektům, jejichž program tvoří populismus, nebo dokonce xenofobie, a které neváhají ohrožovat zvyklosti parlamentní demokracie.

V každém případě Vás prosím, abychom nevedli žádné antikampaně ani proti jednomu kandidátovi. To bychom se snížili na úroveň těch, kterým chceme, doufám, zabránit v ovládnutí naší politické scény. A ještě jednu prosbu: šíří se pomluvy, až nenávistné lži o Jiřím Drahošovi. Vyvrácení řady z nich najdete tady: www.popravde.cz . Zkusme s modlitbou toto šířené zlo odmítnout a nenechat se odradit od voleb.

Přeji Vám dobrou volbu

MUDr. Vít Kaňkovský, krajský předseda KDU-ČSL a poslanec PSP ČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prokop (ANO): Hotel Opatov na jednání Zastupitelstva hl. m. Prahy

22:48 Prokop (ANO): Hotel Opatov na jednání Zastupitelstva hl. m. Prahy

Milí sousedé, asi jste v tomto týdnu zaregistrovali, že magistrát začíná váhat s již několikrát doml…