Kavij (KSČM): Generál Řehka žene Českou republiku do války

25.01.2024 4:31 | Komentář

Stanovisko zástupců vlasteneckých stran a organizací Plzeňského kraje

Kavij (KSČM): Generál Řehka žene Českou republiku do války
Foto: Repro KSČM
Popisek: Člen VV ÚV KSČM za Plzeňský kraj Miroslav Kavij

Dne 23. 1. 2024  se v Plzni sešli na svém 3. jednání zástupci vlasteneckých stran a organizací Plzeňského kraje - KSČM, Odborového sdružení Čech, Moravy a Slezska, Českého svazu bojovníků za svobodu a Svazu protifašistických bojovníků. Společně posoudili současnou vnitrostátní i mezinárodní situaci a přijali následující stanovisko:

„Se vší rozhodností odsuzujeme konání české vlády v čele s premiérem Fialou, ministryní obrany Černochovou, ale i prezidenta Petra Pavla k další eskalaci válečného konfliktu na Ukrajině, ke kterému dali svůj souhlas na jednání vrcholných představitelů NATO v Bruselu ve dnech 17. - 18. 1. 2024. Českou republiku na tomto zasedání zastupoval náčelník generálního štábu Armády České republiky, generálplukovník Karel Řehka, který tam tlumočil stanovisko nejvyšší politické české reprezentace, která dává souhlas k dalším provokacím armád NATO na hranicích Ruské federace a k další eskalaci a prodlužování válečného konfliktu na Ukrajině.

Důrazně upozorňujeme na to, že generál Řehka svým jednáním i svými různými mediálními výstupy žene Českou republiku do války! Jeho militantní fanatismus v nejvyšší armádní funkci neodpovídá zájmům široké české veřejnosti ani naší země. Je zvláštní, že zástupce AČR dostává tak výrazný prostor v médiích a svými výstupy porušuje apolitičnost naší armády. Měl by být proto nahrazen v této funkci nejen někým uvážlivějším, ale především někým, kdo ctí tradice české armády při obraně vlasti a vůli českého lidu. Dokud je čas!“

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Článek byl převzat z Profilu Mgr. Miroslav Kavij

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

Mgr. Martin Hájek byl položen dotaz

Už jste si vyhodnotili váš neúspěch ve volbách?

Na základě čeho jste čekali větší úspěch ve volbách, když víc než zájmy občanů ČR hájíte ty evropské – např. migrační pakt, grean deal, přijetí Eura atd? Nemyslíte, že je třeba, abyste víc naslouchali tomu, co chce většina lidí v ČR? Nebo čemu přičítáte váš neúspěch? Ještě bych řekl, že si za to můž...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Další protiústavní návrh - okradení důchodců v penzijním spoření

8:40 Vích (SPD): Další protiústavní návrh - okradení důchodců v penzijním spoření

Senioři jsou už dlouho cílem opatření vlády Petra Fialy, která se jim dokonce po několikáté snaží zh…