Kavij (KSČM): Občané se ptají, členové vlády odpovídají

06.02.2023 4:31 | Komentář

Mnozí občané dávno rezignovali na současné poměry země, spojené s úpadkem jednotlivých vládních resortů, vyústěné bezbřehou podporou války na Ukrajině, přesahující ekonomické možnosti ČR.

Kavij (KSČM): Občané se ptají, členové vlády odpovídají
Foto: Repro KSČM
Popisek: Člen VV ÚV KSČM za Plzeňský kraj Miroslav Kavij

Současným výsledkem je skutečnost, že nám média v nedávno skončených prezidentských volbách dosadila na Pražský hrad prezidenta mnohých přívlastků (stejně jako na Slovensku Čaputovou).

Navíc se stalo módou, že se politici od svých výroků distancují ještě dříve, než je vysloví. Například Markéta Pekarová Adamová na svém facebookém profilu sděluje: „Kdyby se k Vám náhodou dostala tato řetězová zpráva s „mými“ výroky, nenechte se nachytat. Žádný z nich totiž není pravdivý.“ Jako příklad uvádí, že nikdy neřekla „Opozice má šoupat nohama a mlčet v koutě“. Prý reagovala jen na konkrétní výroky politiků z ANO a řekla doslova toto: „Ještě před rokem bývalý ministr Havlíček usiloval o to, aby v tendru na Dukovany byl i ruský Rosatom. Jemu i všem podobným, kteří nám teď cokoliv vzkazují a radí, doporučuji, aby radši šoupali nohama a mlčeli v koutě.“

Zajímavá je také informace, týkající se zodpovězení dotazů členů vlády na jejich profilech, zřízených na Parlamentních listech, od čtenářů tohoto média, která je více než žalostná. Premiérovi vlády Petru Fialovi (ODS) bylo zasláno k dnešnímu dni 715 dotazů, nula odpovědí! Podobně je na tom Vít Rakušan (STAN) 236/0 či lidovecký ministr Marián Jurečka (KDU-ČSL) 519/191.

Dovolil jsem si v souladu se zákonem o svobodném přístupu k informacím č.106/1999 Sb. oslovit v prosinci minulého roku ministryni obrany ČR Janu Černochovou se žádostí o odpověď následujícího znění:

Z kuloárů občanů Klatov je známo, že nedávno klatovský útvar navštívila společná delegace zástupců MO AČR a německého Bundeswehru. Výsledkem má být mimo jiné zapojení zdejšího útvaru do oprav tanků německé armády Leopard.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Článek byl převzat z Profilu Mgr. Miroslav Kavij

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

podáte rezignaci pane ministře Rakušane

Pane ministře obhajujete neobhajitelné. Po skutečnostech, které se veřejnost dozvěděla prostřednictvím MF dnes je na místě vaše rezignace. To, že policisté přišli na fakultu a šli jen do prvního patra, dál je to nezajímalo, i když už měli povědomost o tom, že hledaný je vrah, a ten se skutečně nachá...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Další protiústavní návrh - okradení důchodců v penzijním spoření

8:40 Vích (SPD): Další protiústavní návrh - okradení důchodců v penzijním spoření

Senioři jsou už dlouho cílem opatření vlády Petra Fialy, která se jim dokonce po několikáté snaží zh…