Kerber (Piráti): Pan Mašek byl člověkem na správném místě

23.02.2020 22:30

Místní sdružení Pirátské strany v Havlíčkově Brodě vyjadřuje podporu krokům zaměstnanců Psychiatrické nemocnice Havlíčkův Brod a nesouhlasí s účelovým odvoláním ředitele této nemocnice.

Kerber (Piráti): Pan Mašek byl člověkem na správném místě
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka
reklama

V pátek 14. února se na internetových stránkách ministerstva zdravotnictví objevila tisková zpráva o odvolání MUDr. Jaromíra Maška z postu ředitele Psychiatrické nemocnice Havlíčkův Brod. Ministerstvo odůvodnilo své kroky nespokojeností s aktivitou a realizací reformních kroků v oblasti péče o duševní zdraví. Ministerstvo mimo to vytklo řediteli psychiatrické nemocnice odmítání pacientů k ochranné sexuologické léčbě, destabilizaci Centra duševního zdraví a neplnění koncepce Královehradeckého kraje týkající se akutních dětských pacientů. Tisková zpráva dále zmiňuje, že „rozhodnutí ministra je v souladu s postojem Psychiatrické společnosti ČLS JEP k probíhající reformě psychiatrické péče“. (ZDE)

V prohlášení Psychiatrické společnosti ČLS JEP reagující na vývoj kauzy kolem odvolání ředitele Psychiatrické nemocnice Havlíčkův Brod je přitom uvedeno, že „PS nebyla v této věci konzultována a její předseda, ani výbor, se k osobě pana ředitele nikdy veřejně nevyjadřovali. Informace o důvodech, které vedly k odvolání pana ředitele, máme z veřejných zdrojů“. (ZDE)

Psychiatrická nemocnice Havlíčkův Brod, v jejímž čele MUDr. Jaromír Mašek působil dlouhých 14 let, je vnímána odbornou veřejností, pacienty, a nakonec i občany města jako bezproblémová fungující organizace s dobrou pověstí. Ve spolupráci s Fokusem Vysočina vytvořila Centrum duševního zdraví, podílí se na tzv. reformě psychiatrie (která je však mnohými odborníky považována za nekoncepční), zajišťuje psychiatrickou péči pro spádovou oblast s 1,13 milionem obyvatel.

„Pan Mašek byl člověkem na správném místě. Dokázal z vlastních zdrojů nemocnice našetřit na financování jednoho pavilonu, zaměstnává odborníky se specializovaným vzděláváním, psychiatrickou nemocnici posunul mezi nejvýznamnější specializovaná zařízení v republice. Odvolání ředitele postrádá jakoukoliv koncepčnost. Obáváme se o další chod instituce, která je čtvrtým největším zaměstnavatelem na Havlíčkobrodsku,“ říká havlíčkobrodský zastupitel Jan Kerber (Piráti).

„O další informace ohledně reformy psychiatrické péče jsme zároveň požádali místopředsedkyni Pirátů Olgu Richterovou, která je členkou zdravotního výboru poslanecké sněmovny,“ doplňuje Kerber.

Podporujeme otevřený dopis vedoucích zaměstnanců PN Havlíčkův Brod reagující na nečekané odvolání ředitele MUDr. Jaromíra Maška. Souhlasíme s tím, že důvody odvolání ředitele Maška jsou zkreslující a manipulativní.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti: Opětovně žádáme premiéra o poskytnutí odpovědí k důvodům diskriminace maloobchodů

8:37 Piráti: Opětovně žádáme premiéra o poskytnutí odpovědí k důvodům diskriminace maloobchodů

Piráti se 17. listopadu obrátili na premiéra Andreje Babiše otevřeným dopisem se žádostí o vyjasnění…