Klecanda (STAN): Praha zrekonstruuje za 7,5 milionu dílny odborného výcviku SOU v Radotíně

13.05.2023 22:01 | Tisková zpráva

Rada hl. m. Prahy schválila záměr na veřejnou zakázku na rekonstrukci dílen odborného výcviku v areálu Středního odborného učiliště v Radotíně. Vznikne zde také nová dílna ručního obrábění materiálu pro 24 studentů. Předpokladem je, že by rekonstrukce měla stát přibližně 7,5 milionu korun bez DPH.

Klecanda (STAN): Praha zrekonstruuje za 7,5 milionu dílny odborného výcviku SOU v Radotíně
Foto: STAN
Popisek: Antonín Klecanda

Rekonstrukce se bude týkat stávající halové stavby v rozsáhlém areálu učiliště. Objekt byl postaven v 50. letech 20. století jako otevřený přístřešek pro odstavení zemědělské techniky původní Strojní traktorové stanice. Pro účely učiliště byly začátkem 70. let dozděny obvodové stěny. Koncem 90. let byly uskutečněny další stavební úpravy – byl částečně zateplen obvodový plášť, objekt byl plynofikován a provedeny drobnější modernizace.

Anketa

Jste spokojen/a s podobou „reformy“, kterou představila pětikoalice?

0%
98%
2%
hlasovalo: 25966 lidí

„K rekonstrukci přistupujeme, jelikož původní interiér nevyhovuje novým standardům praktické výuky. Budou zrekonstruovány všechny vnitřní prostory a vnější vzhled projde úpravou. Stavba je školským zařízením a bude nadále užívána pro praktickou školní výuku studentů učiliště. Vznikne dílna ručního obrábění materiálu pro 24 studentů, automechanická dílna pro 12 studentů, hygienické zázemí a kancelář mistra,“ říká radní hl. m. Prahy pro školství, sport a volný čas Antonín Klecanda.

Předpokládaná hodnota zakázky je 7,5 milionů korun bez DPH. V projektové dokumentaci nejsou požadavky na demolice ani kácení dřevin. Plánovaná rekonstrukce zároveň nebude mít negativní vliv na okolní stavby a pozemky.

„Veškeré prostory budovy budou přístupné bez bariér. Ve vzdálenosti do 15 metrů je navrženo i odstavné parkoviště pro osoby se sníženou pohyblivostí,“ dodává Antonín Klecanda.

reklama

autor: PV

nová totalita

Četl jsem zde váš článek i článek o tom, co Strach říkal a je to svatá pravda. Tato vláda se opravdu snaží umlčet a potlačit jakékoliv jiné názory, lidi, kteří je mají často dost nevybíravě nálepkuje. Kam myslíte, že to povede dál? Nastane nová totalita jak tvrdí Babiš? Myslíte, že tento rozjetý vla...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šitina (SPD): Finanční správa zruší 77 územních pracovišť finančních úřadů

21:03 Šitina (SPD): Finanční správa zruší 77 územních pracovišť finančních úřadů

Jenom Královéhradecký kraj tak přijde o svá územní pracoviště v Broumově, Dobrušce, Dvoře Králové na…