Kleslová (ANO): Vedení radnice Prahy 10 lže, rozhazuje peníze a hazarduje se zdravím lidí

10.09.2019 11:30

Otázka pro časopis Prahy 10, kterou zvolilo ANO, zní: „Jak hodnotíte rozhodnutí Rady MČ Prahy 10 o výpovědi smluv na poskytování lékařských pohotovostních služeb včetně dětské zubní v Praze 10 k 31. 12. 2019?

Kleslová (ANO): Vedení radnice Prahy 10  lže, rozhazuje peníze a hazarduje se zdravím lidí
Foto: red
Popisek: Radmila Kleslová (ANO)

Zhoršení dostupnosti lékařské péče čeká občany Prahy 10. Celkem 115 tisíc lidí přijde o dvě lékařská zařízení. Městská část vypověděla smlouvu dětské zubní pohotovosti i lékařské pohotovosti pro děti i dospělé.

Zatímco minulá vedení zvládala financovat tuto péči nad rámec povinnosti a ve prospěch občanů, to současné hospodaří s téměř 2 miliardovým  rozpočtem a přesto ruší péči  údajně z důvodu úspory 12 milionů.

Občany i opozici má uklidnit tvrzení starostky Renaty Chmelové (VLASTA) že péče bude zajištěna FNKV. To je ale lež.  Ředitel starostku upozornil, že kapacita FNKV nestačí: ” Vinohradská nemocnice má primárně řešit specializovanou péči pacientů s infarktem, mozkovou mrtvicí apod. Není v kapacitách nemocnice, třeba v době chřipkové epidemie, ošetřit sedm tisíc lidí, které dosud ošetřovala LSPP na Praze 10”.

Příkladem neodpovědného hospodaření je i  „finanční poděkování“ podporovatelům koalice či neúspěšným kandidátům komunálních voleb, které koalice obsadila do komisí zřizovaných Radou, s finanční odměnou až 2700 korun za jedno zasedání. Celkem tak „umístila více než 30 kamarádů“.

Dostupná lékařská péče je prioritou i pro obce s malými rozpočty.  Bohatá Praha 10 teď dětské pacienty posílá za zubařem do Motola a fakultní nemocnici zatěžuje suplováním pohotovosti.

Tato opatření jsou v  lepším případě projevem nekompetentnosti k řízení městské části, v tom horším jde o úmyslné zneužívání moci vedením radnice.

Ve středu 11. 9. od 8:30 bude mimořádné zastupitelstvo Prahy 10, kde se kromě této problematiky bude řešit 100procentní navýšení daně z nemovitosti, o čemž PL informovaly ZDE

Středeční dění na radnici Prahy 10 bude PL sledovat na místě konání zastupitelstva.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svoboda (ČSSD): Sociálním službám kraj rozdělí dalších 41 milionů korun

12:22 Svoboda (ČSSD): Sociálním službám kraj rozdělí dalších 41 milionů korun

Sumu přes 41 milionů korun poslalo ministerstvo práce a sociálních věcí Libereckému kraji na dofinan…