Klíma (TOP 09): Posunuté zápisy do prvních tříd? Další nonsens MŠMT

16.01.2017 15:05 | Zprávy
autor: PV

V těchto dnech jsme byli zvyklí, že ředitelé škol vypsali datum zápisu do první třídy ZŠ. Novela Školského zákona ale odsouvá zápisy až na období 1. - 30. dubna. Ptáte se proč? Důvodem prý má být posunutí zralosti oproti lednu na pozdější dobu, děti vyzrají a sníží se počet odkladů povinné školní docházky. Zní to logicky, ale je to nesmysl!

Klíma (TOP 09): Posunuté zápisy do prvních tříd? Další nonsens MŠMT
Foto: archiv Pavla Klímy
Popisek: Pavel Klíma (TOP 09)

Srovnejte sami: Doposud probíhal zápis od 15.1. do 15.2. O odklad žádali rodiče u zápisu a požadovaná doporučení lékaře a poradenského zařízení dokládali až do konce května! Do 30. 5. musel ředitel rozhodnout o odkladu. Také proto ředitelé rodičům doporučovali, aby se do PPP objednávali na květen či konec dubna právě z důvodu dozrání dítěte.

Podle nové legislativy musí rodič posudky přinést již v dubnu k zápisu. Tedy dochází k opačnému efektu: Poradny jsou vinou neefektivní inkluze přetížené, rodiče se snaží objednat tedy co nejdříve, aby se dubnové datum stihlo. Slyším ve svém okolí, že někteří jdou již v lednu! Posudky se vystavují dříve než doposud!

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Josef Nerušil byl položen dotaz

Nespletl jste si dobu?

Kontrola médií a tvrdá cenzura tu už byla. Fakt ji chcete zavést znovu? Obávám se, že jste jen jediný, co nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků opravdu je, že chcete kontrolovat a ovlivňovat obsah veřejnoprávních médií, a že z nich tak opravdu chcete udělat státní propagandu. Já chápu, že se vám ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo): Tak tepny prý na 100 %

14:01 Dostál (Stačilo): Tak tepny prý na 100 %

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k chystaným novotám ve zdravotnictví.