Klíma (TOP 09): Ruina už nebude hyzdit Malšice

09.08.2017 12:06

Ruina bývalého statku v Malšicích na Táborsku už více jak deset let hyzdí centrum městyse a ohrožuje i školáky ze sousední mateřské a základní školy. Vedení obce se snažilo problém řešit stržením objektu, ale památkáři byli neoblomní, přestože rozhodovali od stolu. Podařilo se to až nyní díky rozhodnutí ministerstva kultury.

Klíma (TOP 09): Ruina už nebude hyzdit Malšice
Foto: archiv kandidáta
Popisek: Táborský kandidát do Senátu Pavel Klíma (TOP 09)
reklama

„Domu je nám samozřejmě líto, byl to krásný statek s charakteristickými rysy jihočeského selského baroka. Ale příběh domu je prostě smolný. Problém se táhne už deset let, kdy opuštěný statek postupně chátral. Památkově chráněnému objektu svitla naděje v roce 2010, kdy se objevil vážný zájemce, který přislíbil rekonstrukci. Ten ale bohužel zemřel v průběhu rekonstrukce a statek bez střechy chátral o to rychleji. Obec proto ruinu vykoupila zpět od dědiců a zastupitelé se vyslovili pro demolici,“ uvedl lídr jihočeské kandidátky TOP 09 pro sněmovní volby Pavel Klíma, který je zároveň ředitelem tamní školy a místní zastupitel, a dodal: „Je smutné, že to došlo až sem, ale obec ve své pokladně na záchranu historického objektu prostředky jednoduše nemá.“

Demolice se ale ukázala být pořádně tvrdým oříškem. „Vázla komunikace s památkáři, a tak se paní starostka Miloslava Šebková musela obrátit přímo na ministerstvo kultury. To naštěstí rozhodlo v náš prospěch. Pro mě osobně jako ředitele je důležité, že rodiče a žáci nebudou muset chodit do školy kolem zchátralého objektu a nebude hrozit případný úraz našich školáků a předškoláků,“ uzavírá Pavel Klíma.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Maříková (SPD): Protesty v Praze proti násilí v USA. A co takhle...

22:01 Maříková (SPD): Protesty v Praze proti násilí v USA. A co takhle...

Komentář na facebookovém profilu k dnešní demonstraci v Praze