Klub pro Karlovarský kraj K5: Na pozici hejtmana nominujeme paní Oľgu Halákovou

04.12.2020 9:10

Návrh řešení stávající situace, které předkládá klub K5 bloku 21.

Klub pro Karlovarský kraj K5: Na pozici hejtmana nominujeme paní Oľgu Halákovou
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Oľga Haláková
reklama

Klub pro Karlovarský kraj K5 (koalice ODS/KDU-ČSL a zastupitelka zvolená za SNK1 J. Pokorná) v souladu se svým předešlým prohlášením nominoval na pozici hejtmanky paní Oľgu Halákovou.

K5 vznesla požadavek, aby funkce hejtmana byla uvedena pozičně v koaliční smlouvě jako funkce náležející klubu K5, resp. koalici ODS/KDU-ČSL, a to bez jakýkoliv omezujících podmínek. Při zohlednění preference na personální obsazení/nominaci na hejtmanku to považujeme za logický postup.

S ohledem na nevyjasněnou formulaci nabídky představené v pátek 27. 11. 2020, kdy byla nabídnuta K5 pozice hejtmana a jednoho radního, považuje K5 toto jako možnou dohodu k obsazení Rady kraje jako vrcholného orgánu. Jako nezbytné k přijetí této nabídky považujeme zachování již projednaných gescí pro K5, a to konkrétně kultura, doprava a životní prostředí. Jedna z těchto gescí by byla řízena a svěřena zástupci K5 v pozici uvolněného zastupitele. S ohledem na uvedené K5 vznesla požadavek na pozici uvolněného zastupitele. Pozice uvolněného zastupitele pro řízení svěřené gesce byla blokem 21 odmítnuta s tím, že pozice uvolněných zastupitelů je k jednání pouze směrem k členům bloku 21, nikoliv směrem k naší koalici K5.

Nadále trvá postoj K5, že výše uvedené gesce svým širokým záběrem a již existující agendou krajského úřadu by měly být řízeny v rámci samosprávy příslušnou osobou zastoupenou ve vedení kraje, tedy minimálně členem rady. I přes tento svůj neměnný a několikrát zveřejněný postoj se K5 rozhodla s cílem nalézt řešení situace přistoupit i na možnou variantou prostřednictvím uvolněného zastupitele.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dočekal (Svobodní): Ostře odsuzuji nátlakové metody Pirátských a Zelených zastupitelů

22:48 Dočekal (Svobodní): Ostře odsuzuji nátlakové metody Pirátských a Zelených zastupitelů

Vyjádření Jana Dočekala k výzvě Pirátů a Zelených z Prahy 6 k rezignaci