Knot (TOP 09): Jihočeský kraj plánuje rozšíření kapacity domova pro seniory v Chýnově

04.11.2019 22:41

Kapacita domova pro seniory v Chýnově na Táborsku bude už za tři roky více než dvojnásobná. Jihočeský kraj zde plánuje přístavbu nového křídla s dalšími 96 lůžky.

Knot (TOP 09): Jihočeský kraj plánuje rozšíření kapacity domova pro seniory v Chýnově
Foto: archiv J. Knot
Popisek: Josef Knot

Součástí projektu jsou i specializované prostory pro fyzioterapii a rehabilitaci. Projekt si vyžádá investici ve výši necelých 210 milionů korun. Jeho realizaci už schválilo na svém minulém zasedání ve čtvrtek 31. října Zastupitelstvo Jihočeského kraje.

„Nový pavilon bude volně navazovat na stávající prostory, kde je v současnosti místo pro sedmdesát sedm klientů. Jsem rád, že zastupitelstvo výstavbu tohoto pavilonu schválilo,“ uvedl 1. náměstek hejtmanky Josef Knot, podle něhož bude výstavba probíhat od konce roku 2020 do září 2022. Část nákladů v předpokládané výši necelých 210 milionů korun kraj plánuje uhradit z dotace Ministerstva práce a sociálních věcí.

Barokní zámek v Chýnově slouží jako ústav sociální péče od 19. září 1958. Od té doby prošel mnoha úpravami a rekonstrukcemi, při kterých bylo pro obyvatele domova vytvářeno stále lepší a příjemnější prostředí. Byla provedena celková rekonstrukce kuchyně, postupně byly zrekonstruovány koupelny, toalety i další společné prostory domova. V roce 2006 dostal celý objekt novou fasádu. Na přelomu let 2007-2008 byla zahájena výstavba nové budovy, která výrazným způsobem poznamenala chod a možnosti domova. Výstavba nového, třetího křídla, pak naplnila zvýšené požadavky na pobytovou sociální péči. Vznikly zde jedno a dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zázemím, které nahradily původní vícelůžkové pokoje.

reklama

autor: PV

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

potíraní dezinformací

Vaše vláda chce neustále bojovat proti dezinformacím, ale zároveň šetříte ve školství. Nemáte dojem, že to nejde dohromady? A co třeba využít peníze na potírání dezinformací a dát je do školství? A co to vlastně ta dezinformace je? Co když se něco jeví jako dezinformace, ale za chvíli se ukáže, že j...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokop (ANO): Pražská koalice sestavená na vládním půdorysu Pražanům žádné výhody nepřináší

23:02 Prokop (ANO): Pražská koalice sestavená na vládním půdorysu Pražanům žádné výhody nepřináší

Mimořádná pražská rada dnes měla na programu jediný materiál k nákupu budovy pošty v ulici Na Strži …