Knot (TOP 09): Plánujeme za peníze SFDI opravit 84,602 kilometrů komunikací II. a III. tříd

17.08.2020 8:38

Jihočeský kraj získá finanční příspěvek ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) v celkový výši 394 milionů korun.

Knot (TOP 09): Plánujeme za peníze SFDI opravit 84,602 kilometrů komunikací II. a III. tříd
Foto: archiv J. Knot
Popisek: Josef Knot

Peníze jsou určeny na pokračování oprav a modernizaci silnic II. a III. tříd a mostů. Poskytnutí peněz odsouhlasilo Ministerstvo dopravy. Na jeho základě si všechny kraje mezi sebe letos rozdělí celkem čtyři miliardy korun. V Jihočeském kraji bude za peníze SFDI opraveno 84,602 kilometrů komunikací. Potvrdil to první náměstek hejtmanky Josef Knot.

„Jihočeský kraj spravuje velmi rozsáhlou silniční síť. Vítáme proto jakýkoli finanční příspěvek od státu a doufáme, že návrh SFDI Ministerstvo dopravy co nejrychleji definitivně schválí,“ uvedl Knot a upřesnil, že Jihočeský kraj má na starosti cca 5,5 tisíce krajských silnic a více než tisíc mostů. „Například most přes Volyňku za obcí Lipka, poškozený lokální povodní, potřebuje akutní rekonstrukci,“ doplnil první náměstek s tím, že na opravy silnic má kraj připraveno celkem 33 projektů. „Mezi největší akce bude patřit na silnici III/14613 Slavošovice – Vranín za cca 30 milionů. Opraveny však budou například také silnice II/143 Dobročkov – Brloh za cca 36 mil. Kč v okr. ČK, v okr. PT silnice II/170 Vacov – Čábuze – Zdíkovec a další,“ uvedl pro příklad Knot.

Dalších devatenáct investičních akcí za peníze ze SFDI zrealizuje Správa a údržba silnic Jihočeského kraje (SÚS JČK). „Plánujeme výstavbu 12 mostů, dvou opěrných zdí a 5 kompletních rekonstrukcí průtahů obcemi o celkové délce 2,4 km,“ vysvětlil ředitel SÚS JČK Jan Štícha a odhadl náklady na celkem 133,6 milionů korun, přičemž spolufinancování ze SFDI činí 108,3 milionů. „Nejnákladnější akcí bude úprava průtahu obcí Senožaty na silnici II/122 s plánovanou cenou 12,4 mil. Kč a most v Husinci za 9,8 mil. Kč,“ dodal Štícha.

V loňském roce získal kraj od SFDI příspěvek ve výši 213 milionů. Spolu s penězi z krajského rozpočtu tak bylo do rekonstrukcí komunikací investováno okolo 381,5 milionů korun.  Dotační prostředky ze SFDI ve výši 115 milionů korun použila Správa a údržba silnic Jihočeského kraje na 14 investičních akcí v celkové hodnotě téměř 127 milionu korun. Jihočeský kraj pak připravil 21 investičních a neinvestičních akcí v celkové hodnotě 254,5 milionů korun, na které SFDI přispěla více než 98 miliony korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prezident Zeman: Těším se na setkání při stoletých narozeninách

22:27 Prezident Zeman: Těším se na setkání při stoletých narozeninách

Poděkování prezidenta republiky armádnímu generálovi v. v. Emilu Bočkovi