Koalice pro Pardubice: Chceme průjezdné, chytré a zelené město

13.08.2018 10:49 | Zprávy
autor: PV

Komplexní program a zásadní priority pro příští volební období dnes představili zástupci TOP 09, KDU-ČSL a hnutí Nestraníci. Koalice pro Pardubice, která oznámila také sedm lídrů na malé radnice.

Koalice pro Pardubice: Chceme průjezdné, chytré a zelené město
Foto: Koalice pro Pardubice
Popisek: Ludmila Ministrová (TOP 09) a František Weisbauer (KDU-ČSL)

„Nabízíme lidem v Pardubicích kvalitní program, který ukazuje okamžitá řešení některých problémů, ale má také vizi. Nechceme uvažovat o budoucnosti našeho města jen v horizontu čtyř let, ale myslíme dopředu a jsme rozhodnuti nastartovat projekty, které prospějí i dalším generacím," říká lídryně kandidátky Koalice pro Pardubice současná zastupitelka Ludmila Ministrová (TOP 09) a dodala: „Mezi priority našeho společného programu proto patří nové dopravní stavby a udržitelnost dopravy ve městě, veřejně dostupná městská data, prvky chytrého města, důraz na příchod technologických firem a takový rozvoj Pardubic, který bere ohled na všechny generace, tedy i na seniory. Myslíme na město rozumem i srdcem."

Program koalice vychází také z rozsáhlého dotazníkového šetření, které kandidáti před několika týdny provedli přímo v ulicích města. Ptali se osobně občanů, jak se jim v Pardubicích žije, co se podle nich v minulých letech povedlo a co je třeba zlepšit. Mezi priority, které Koalice pro Pardubice nabízí voličům, patří také projekt „zelené město.“

„Zeleň ve městě je důležitá a její funkci si v současných letních dnech uvědomujeme. Chceme prosazovat u nových staveb ve městě co možná nejvíce současný trend zelených střech. Zeleň necháme vyrůst také u sloupů veřejného osvětlení a trakčního vedení, ze kterých můžeme vytvořit pomocí popínavých rostlin tzv. železné stromy“, říká expert na životní prostředí, zastupitel a č. 2 koaliční kandidátky František Weisbauer (KDU-ČSL).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

22:33 Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…