Kobza (SPD): Na odéesáka z Řeporyjí hoďte síť!

2. 12. 2019 21:17

Příslušníky takzvané Ruské osvobozenecké armády, kteří pod velením generála Andreje Vlasova za války bojovali po boku Němců proti sovětským jednotkám a páchali válečné zločiny, historie považuje za zrádce a kolaboranty.

Kobza (SPD): Na odéesáka z Řeporyjí hoďte síť!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Kobza je členem Poslanecké sněmovny, zvoleným za politické hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)

My v politickém hnutí SPD se jasně distancujeme od jakékoliv podpory pochybné rehabilitace generála Andreje Vlasova a akcí, které v tomto směru podniká očividně zmatený starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS). V pražských Řeporyjích má vyrůst pomník vlasovcům. Proti jeho záměru se ohradilo již ruské velvyslanectví i samotné Rusko. Pomník bude řešit místní zastupitelstvo na svém nejbližším zasedání. Novotný minulou středu dorazil v multikáře k ruské ambasádě v Praze, aby tam odevzdal dopis, který adresoval prezidentovi Vladimiru Putinovi. V něm tvrdí, že Řeporyje jsou suverénní městskou částí, která o budování pomníků rozhoduje sama a že o tom s Ruskem diskutovat nebude. V této souvislosti zastáváme názor, že toto jednání jednoznačně poškozuje vzájemné vztahy mezi Českou republikou a Ruskou federací. Příslušníky takzvané Ruské osvobozenecké armády, kteří pod velením generála Andreje Vlasova za války bojovali po boku Němců proti sovětským jednotkám a páchali válečné zločiny, historie považuje za zrádce a kolaboranty. Jejich činnost byla následně zaslouženě odsouzena během Norimberského procesu. Stejně tak se distancujeme od plánovaného přesunu pomníku maršála Ivana Stěpanoviče Koněva, organizovanému starostou Prahy 6 Ondřejem Kolářem (TOP 09).

Převzato a upraveno z politikova FB profilu

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ptáček (Piráti): Nekonečný příběh plzeňského západního okruhu

14:09 Ptáček (Piráti): Nekonečný příběh plzeňského západního okruhu

Stavba plzeňského západního okruhu, která by měla ulevit centru města i Severnímu předměstí, je opět…