Kobza (SPD): Pro zmatek kolem očkování není žádná omluva

19. 1. 2021 20:09

Projev na 79. schůzi Poslanecké sněmovny 19. ledna 2021 – Informace vlády o očkovací strategii

Kobza (SPD): Pro zmatek kolem očkování není žádná omluva
Foto: SPD
Popisek: Jiří Kobza, poslanec za politické hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). Ve sněmovně je místopředsedou dvou výborů: pro evropské záležitosti a zahraničního. Člen stálé komise pro kontrolu činnosti Úřadu pro zahraniční styky a informace.
reklama

Děkuji, pane předsedající.

Rád bych jenom připomněl, že v podstatě pro ten zmatek, který je ohledně očkování, není žádná omluva, protože jednak je zde precedens ze španělské chřipky o tom, jakým způsobem šly jednotlivé vlny a jakým způsobem vlastně byly časově od sebe vzdálené. A 30. září jsem zde vystoupil s dotazem, že by mě moc zajímalo, když se vláda snaží bojovat proti druhé vlně covidové infekce, co dělá proti tomu, aby nepřišla ta třetí. A předpokládal jsem, že dostanu odpověď, ano, sháníme vakcíny, ano, sháníme stříkačky, jsme připraveni, máme systém na to, abychom proočkovali celou populaci. Nicméně nic z toho se nestalo. A myslím si, že to je neomluvitelné, protože v té době už byla k dispozici veškerá data k tomu, co se chystá.

A samozřejmě nyní, kdy vlastně nastupují čtyři další mutace koronaviru, kdy nejsou známé reakce jednotlivých vakcín na tyto mutace, tak vláda zase jenom čeká, až rozhodnou v Evropské unii. Není ochotná jít vlastní cestou. Není ochotná hledat něco, co bude fungovat. Ale ta rozhodnutí, která k nám chodí z Bruselu, jsou zpožděná, zmatečná a v podstatě nám vnucují něco, nějaké řešení, které bychom mohli mít sami daleko pružnější a daleko lepší. Takže bych chtěl vyzvat vládu, aby začala přemýšlet taky třeba na téma maďarské cesty a hledala nějaké řešení i jiné, než co dostane naservírované na stříbrném tácu.

Děkuji za pozornost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Scheinherr (Praha sobě): Prahu se Středočeským krajem spojí dvě trolejbusové linky

22:13 Scheinherr (Praha sobě): Prahu se Středočeským krajem spojí dvě trolejbusové linky

Rada hl. m. Prahy odsouhlasila přípravu elektrifikace úseků páteřních příměstských autobusových line…