Kobza (Úsvit): Volám po nápravě!

04.03.2015 7:32 | Zprávy

Ve svém článku o nástupu politického islámu v ČR , který mi vysloužil tolik nehezkých přízvisek, jsem napsal, že zde již není síla, která by nás byla schopna ochránit před terorismem. Naše miniarmáda bojuje jako americký expediční sbor na druhé straně zeměkoule a když pár vojáků jede hlídat vybuchlý muničák, je to problém.

Kobza (Úsvit): Volám po nápravě!
Foto: Archiv JK
Popisek: Jiří Kobza

Naše dlouhodobě podvyživená policie nemá dost lidí ani prostředků pro soudobý sofistikovaný boj s terorismem. Události v Paříži i v Kodani v lednu jasně ukázaly, jak složitý je tento boj i pro dobře připravenou, dobře vybavenou a relativně zkušenou policii. Tragedie v Uherském Brodě naopak ukázala totální nepřipravenost a nedostatečnost přípravy nejenom našich zásahových jednotek, ale i řadových policistů.

Zkusme si představit, jak by situace vypadala, kdyby namísto staříka se dvěma krátkými zbraněmi tam byli dva vycvičení teroristé se samopaly a zásobou munice a výbušnin? Běhá z toho mráz po zádech.Bohužel, je to celé jenom další potvrzení mých obav: nejsme připravení na obranu proti teorismu politicky, takticky, technicky ani lidsky. Co budou naše bezpečnostní složky dělat, až nás běženci zaplaví ve velkém počtu? Co budou dělat se stovkami či tisíci lidí, kteří se nemilosrdně budou snažit přežít na náš účet? Pochybuji, že to někdo ví. Co je opravdu malér je to, že díky akci Uherský Brod, se to o nás už i ví. Nevím, jak moc se můžeme spolehnout na včasné varování ze zahraničí, že se něco chystá. Takže se ptám: jaké jsou funkční vazby a spolupráce příslušných policejních útvarův rámci EU? Jaké je sdílení dat, přeshraniční pravomoce, identifikace podezřelých ? Vím, že odpovědi na tyto otázky nelze zveřejnit, tak se zeptám jinak: čím uklidní naše vláda obavy občanů? Sebere jim legálně držené zbraně? Strčí jim hlavy do písku jako obvykle? Vyhlásí ty co varují za xenofoby? Zavede povinný islám do škol? Myslím, že sebevětší blbost může naše Dienstbiery, Šabatové, a jim podobné napadnout aby se snažili o její prosazení. Jsme v pěkné bryndě!

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Eva Decroix, Ph.D., MBA, MPA byl položen dotaz

Rodiče

Dobrý den, mohu se zeptat, kdo přesně ze senátorů stojí za návrhem, aby rodič, který nemá po rozvodu dítě v péči, mohl být z důležitých rozhodnutí života dítěte vyloučen? Já nevím, podle mě to není úplně správné, i když zase někdy je mezi rodiči domluva obtížná a doplácí na to právě dítě, což také n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svárovská (Piráti): Normalizace jako v osmdesátých letech

19:02 Svárovská (Piráti): Normalizace jako v osmdesátých letech

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…