Kohoutová (ODS): Statut osoby se zdravotním znevýhodněním může opět platit

12.04.2014 12:10

Osoby se zdravotním znevýhodněním budou chráněny jako doposud. Mění se výše příspěvku pro chráněný trh práce. Může se tak stát díky novele zákona z dílny ODS, který navrací statut osoby se zdravotním znevýhodněním.

Kohoutová (ODS): Statut osoby se zdravotním znevýhodněním může opět platit
Foto: modrenoviny.cz
Popisek: Poslankyně Lenka Kohoutová

“Jsem ráda, že zákon, který jsme připravili ještě v minulém volebním období, se podařilo předložit znovu. Osobám se zdravotním znevýhodněním jsme navrácení statutu slíbili před volbami a tento slib teď plníme. Pro představu do skupiny OZZ patří například lidé, kteří potřebují úpravy v pracovním režimu, například zaměstnanci s těžší formou astmatu,” vysvětluje expertka ODS pro sociální témata Lenka Kohoutová.

Návrhu novely nic nebrání k vstupu do legislativního procesu. Statut bude napříště posuzovat posudková služba České správy sociálního zabezpečení.

“V odborné skupině ODS, stejně jako ve výboru pro sociální politiku, jsme zákon, který navrací statut osoby se zdravotním znevýhodněním, podrobně rozebírali. Podpořili jsme pozměňovací návrhy, které zvyšují podporu na chráněném pracovním trhu. Uvědomujeme si potřebu znovuzavedení statutu a jako konstruktivní opoziční partneři nebudeme smysluplným zákonům bránit. Navíc zákon je z pera ODS a o to raději jej podpoříme,” představuje další postup Adolf Beznoska, poslanec ODS a člen výboru pro sociální politiku.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ODS

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Kde chce vzít ministerstvo obrany peníze na další zbrojení ?

Vláda ČR stále více zadlužuje další generace. Prioritou ministerstva obrany je přesto navýšení jejího rozpočtu na 2 % HDP, což znamená nárůst o několik desítek miliard Kč. Kde chcete získat požadované finance ? Neměly by být požadované finance určeny raději pro jiné resorty ?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokop (ANO): Ani 62 dnů od voleb nemá Praha nové vedení

9:15 Prokop (ANO): Ani 62 dnů od voleb nemá Praha nové vedení

Ani pokračování ustavujícího zastupitelstva hl. m. Prahy nepřineslo nového primátora, dokonce ani ná…