Kolaja (Piráti): Babiš se chová jako pokrytec a lhář

07.10.2021 18:20

Doložte, kde jste vzal miliony na zámek, vyzval Kolaja premiéra Babiše během mimořádné debaty o Pandora Papers

Kolaja (Piráti): Babiš se chová jako pokrytec a lhář
Foto: pirati.cz
Popisek: Marcel Kolaja

Babiš se chová jako pokrytec a lhář. To řekl na plénu Evropského parlamentu pirátský europoslanec a místopředseda europarlamentu Marcel Kolaja. Podle něj by měl český premiér doložit, kde získal 15 milionů EUR, za které si koupil luxusní vily ve Francii.

Anketa

Je Světlana Witowská dobrá moderátorka?

7%
93%
hlasovalo: 16135 lidí

„Jako český občan musím říct, že mi trhá srdce přiznat, že evropským symbolem Pandora Papers se stal zrovna český premiér. Andrej Babiš se opět chová jako pokrytec, jako lhář, jako člověk opovrhující demokracií, ale tentokrát také jako podnikatel provádějící pochybné transakce,“ konstatoval Marcel Kolaja. Narážel přitom na to, že sám Andrej Babiš několikrát řekl, že jeho prioritou je boj proti daňovým rájům.

„Zatímco někteří bývalí čeští premiéři a ministři rezignovali kvůli skandálům, které se týkaly mnohem nižších peněžních částek, Andrej Babiš se tváří, jako by se nic nedělo,“ dodal Kolaja a zároveň vyzval premiéra, aby vysvětlil, kde vzal prostředky na nákup luxusních nemovitostí. Sklidil za to bouřlivý potlesk od ostatních europoslanců.

Na mimořádné debatě k Pandora Papers vystoupil také pirátský europoslanec Mikuláš Peksa. „Potřebujeme v první řadě dodržovat ta stávající pravidla proti praní špinavých peněz a potřebujeme je vylepšit, aby se tohle už nedělo. Ale také potřebujeme zlepšit tu rozhodovací strukturu, kterou máme, protože jinak se to nestane,“ řekl Peksa s tím, že dnes může každý členský stát vetovat pravidla proti daňovým rájům. „Takže je načase ukončit rozhodování v těchto otázkách jednomyslností,“ dodal europoslanec.

Českého premiéra během debaty kritizovali i další evropští poslanci napříč stranami i státy, včetně jeho spojenců – polských konzervativců.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zelení: Spalovat odpady možná ano, ale určitě ne takto

22:45 Zelení: Spalovat odpady možná ano, ale určitě ne takto

Ve Vrátě u Českých Budějovic se chystá jedna z několika spaloven v ČR. Přesněji a krkolomněji řečeno…