Kolář (TOP 09): Budu prosazovat, aby měla běloruská opozice zastoupení v Česku

15.11.2021 13:45 | Tisková zpráva
autor: PV

Starosta Prahy 6 a nový poslanec Ondřej Kolář se chce zasadit o to, aby měla běloruská opozice zastoupení v Praze. O tom, že by exiloví politici, kteří vystupují proti diktátorskému režimu Alexandra Lukašenka, měli mít kancelář v Praze, jednal ve středu s poradcem Svjatlany Cichanouské, lídryní běloruské opozice.

Kolář (TOP 09): Budu prosazovat, aby měla běloruská opozice zastoupení v Česku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ondřej Kolář

„Úřadující ministr Jakub Kulhánek sliboval, že do voleb vyřeší zastoupení demokratické běloruské opozice v Česku. Je měsíc po volbách a nezměnilo se nic. Tenhle úkol zjevně čeká na nového ministra a vůbec bych se nezlobil, kdyby vznik kanceláře demokratických běloruských politiků byl jednou z prvních věcí, kterou by vyřešil,“ říká poslanec Ondřej Kolář.

Ve středu se sešel s nejbližším spolupracovníkem Svjatlany Cichanouské, která loni vyhrála prezidentské volby v Bělorusku, Franakem Viačorkou. Výhru Alexandra Lukašenka, který volby zmanipuloval, Česko neuznává – stejně jako ostatní státy Evropské unie. V čele Běloruska se diktátor dál drží pomocí věznění politických odpůrců, porušování základních lidských práv, násilného potlačování demonstrací i utlačování politických odpůrců.

„Lukašenko je prodlouženou rukou Putina a je v zájmu nás všech se mu postavit. Poskytnout běloruským demokratickým politikům v exilu kancelář v Praze je šance dát diktátorovi nedaleko našich hranic jasně najevo, na čí straně stojíme,“ říká Ondřej Kolář.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

22:33 Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 26. června 2026 k návrhu části koaličních poslanců na vydán…