Kolář (TOP 09). Nám s Magistrátem došla trpělivost už dávno

18.06.2021 22:33

Komentář na facebookovém profilu k dopravní situaci na Praze 6.

Kolář (TOP 09). Nám s Magistrátem došla trpělivost už dávno
Foto: TOP 09
Popisek: Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář

Je to šílené. S experimentem Prahy na řidičích dochází obyvatelům Holešovic trpělivost.

Bezva titulek. Co asi máme říkat my v Praze 6. Aby bylo jasno, tak obyvatelům Prahy 6 - a konkrétně Břevnova - došla s experimenty magistrátu, a hlavně náměstka primátora pro dopravu, trpělivost už dávno.

Přes Břevnov projede každý den bratru 60 000 aut. Většina je tranzit, který tudy jede kvůli neexistenci Pražského okruhu. Všechna tato auta jedou skrz obytnou zástavbu, protože i Patočkova, Bělohorská a Karlovarská vedou hustě zastavěnou a obydlenou oblastí, kolem několika škol a školek, domovů pro seniory, polikliniky, dětských hřišť. O kamionech, které si z dočasného zákazu vjezdu dělají akorát tak dobrý den, jsem psal už mnohokrát. Boční ulice jsou ucpané všechny, auta stojí tisícům lidí pod okny, před dveřmi.

Magistrátu je to jedno, pana Scheinherra to nezajímá, nikdy se tu ani nebyl podívat. Pražský okruh neřeší, tranzitní dopravu neřeší, záchytná parkoviště nestaví. Projekt Zelené Malovanky, který má zklidnit a ztišit křižovatku Malovanka, se nehýbe, ač má stavební povolení, pan Scheinherr se projektu bojí. Do Strahovského tunelu sune magistrát stále více aut, aniž by provedl potřebnou a stále (panem Scheinherrem) odkládanou rekonstrukci. Stavbu řídícího střediska pražské dopravy vedle hotelu Pyramida pro jistotu zastavil tento náměstek úplně, i proto jsou každodenním koloritem pražské dopravy nehýbající se kolony.

Magistrát dopravu v Praze neřeší. Jen experimentuje. Náměstek pro dopravu nekomunikuje a jen ostatní obviňuje z kampaně proti své osobě. Smutná vizitka.

ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Onderka (ČSSD): Strašidlo lithia je zpět. A jaká náhoda! Zase před volbami

18:18 Onderka (ČSSD): Strašidlo lithia je zpět. A jaká náhoda! Zase před volbami

Komentář na facebookovém profilu k lithiu a volbám.