Kolář (TOP 09): Některým státům dáváme najevo, že tam velvyslanec není třeba

06.04.2023 13:07 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k roli velvyslance.

Kolář (TOP 09): Některým státům dáváme najevo, že tam velvyslanec není třeba
Foto: Screen Prima CNN
Popisek: Ondřej Kolář na Prima CNN

Víte, jaký je rozdíl mezi diplomatickou hodností a funkcí? Ne? Tak čtěte další díl mého diplomatického slovníčku.

V diplomacii jsou různé hodnosti, podobně jako třeba v armádě. Tam hodnosti můžeme rozdělit na ty pro mužstvo, poddůstojníky a důstojníky. Hodnosti stanoví Vídeňská úmluva a diplomatům je přiděluje stát skrze ministerstva zahraničí.

Nejnižší diplomatickou hodností je attaché. Následuje III. Tajemník, II. Tajemník a I. Tajemník. Jedinou seniorní hodností je Velvyslanecký rada. Vedoucí diplomatické hodnosti jsou Rada-vyslanec a nakonec velvyslanec.

Hodnost velvyslance může být udělena i doživotně. Takže až vám někdy někdo, kdo nepracuje na ministerstvu zahraničí, ani na žádné ambasádě, dá vizitku, na které bude mít u jména napsáno „Ambassador“ nebo jen „Amb.“, není to nutně podvodník, ale někdo, kdo byl součástí diplomatického sboru a podával tak dobré výkony, že byl na doživotí „odměněn“ tímto titulem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Video

Proč jste zakázal armádě zveřejnit video s prezidentem? Je už sice zveřejněno, ale nebylo hned. Proč?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

pane Koláři,, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusemako jako pako , 06.04.2023 13:38:30
jen tak na okraj...máme skoro 2 tis.velvyslanců s ročním nákladem 10 miliard korun ! to Vám připadá málo ? co to melete. ?? máme jako Dánsko a Portugalsko dohromady ! to jsou kecy v kleci..tady se to už fakt nedá číst !

|  6 |  0

Další články z rubriky

Kubisková (Výzva): Cenové stropy nejsou řešení, mohou vést až k nedostatku paliv

6:23 Kubisková (Výzva): Cenové stropy nejsou řešení, mohou vést až k nedostatku paliv

Varovala jsem, že stropování prodejních cen na vysoce konkurenčním trhu není řešení a že může vést a…