Kolářík (Piráti): Babiš chce zachovat konkurenční prostředí mezi exekutory, zároveň je zestátnit

04.02.2020 10:02

Komentář na facebookovém profilu k exekucím

Kolářík (Piráti): Babiš chce zachovat konkurenční prostředí mezi exekutory, zároveň je zestátnit
Foto: Piráti
Popisek: Lukáš Kolářík
reklama

Čau lidi!

Premiér Babiš mě zmínil ve svém pravidelném nedělním hlášení. Reagoval stejně jako já na naše setkání v závěru minulého týdne. V jedné větě ale říká, že chce zachovat konkurenční prostředí mezi exekutory, v druhé pak, že by nejradši exekutory zestátnil. To si trochu protiřečí, ale tak dobře. Sám říkal, že to ještě nemají prodiskutované. Ale teď k tomuto týdnu, bude totiž nabitý:

  • Pondělí: Dva poslanci a europoslanec jedou do Brna! Ministerstvo vnitra dotuje Masarykovu univerzitu a její projekt k vývoji kyberbezpečnosti s názvem KYPO, takže i s Ondřej Kedrigern Profant a Mikuláš Peksa nabereme nějaké poznatky, abychom viděli, jak se u nás pokračuje na vývoji v této důležité agendě.
  • Úterý: 19 tisíc záchranářů a hasičů, kteří zachraňují lidské životy, nemá žádné sociální zajištění, ani nárok na dřívější odchod do důchodu či výsluhy. Tomu se teď usilovně věnuju v nové pracovní skupině formálně vedenou premiérem. V pátek jsme měli první schůzi, takže budu ladit detaily.
  • Středa: Máme resortní tým Vnitro a bezpečnost. Věnujeme se teď velkému projektu - bezpečnostnímu programu do krajských voleb.
  • Čtvrtek: výbory - opět budeme řešit IT, protože v tom má stát prostě binec a neumí to. Budu zjišťovat, jaký je krizový plán pro případy, kdy vypadne třeba vyplácení důchodů.
  • Pátek: zpátky na Jih. Konečně si taky zajdu k doktorovi, poněvadž potřebuju seřídit. Potom už nastane čas na naše krajské sdružení. Volby se blíží sedmimílovými kroky a já jsem si dal za cíl, že naše kandidáty připravím na svět vysoké politiky. Není to totiž žádný med.

Ať se vám daří! A když jsme u toho, tak schválně: Kdo z vás si čte sáhodlouhá premiérova "Čau lidi"? Odkazy na facebooková PR prohlášení už se totiž stávají podkladem pro jednání na plénu Sněmovny. I když víme, "kdo" to ve skutečnosti píše.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vymazal (Piráti): Já osobně budu bojovat zejména za regulaci konopí

19:44 Vymazal (Piráti): Já osobně budu bojovat zejména za regulaci konopí

Komentář na facebookovém profilu k uplynulému sněmovnímu týdnu