Kolářík (Piráti): Marné a bagatelní exekuce budou snad konečně zastaveny

23.04.2023 16:13 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k exekucím.

Kolářík (Piráti): Marné a bagatelní exekuce budou snad konečně zastaveny
Foto: Piráti
Popisek: Lukáš Kolářík

Velké téma, které řeším už několik let. A fakt dobrá zpráva. Marné a bagatelní exekuce budou snad konečně zastaveny, lidé se dostanou z dluhových pastí, zlepší se jim kvalita života a dostanou se zpátky na legální trh práce, což bude zároveň přínosné pro celou společnost.

Počítá s tím návrh ministerstva spravedlnosti, podle kterého by měl stát také poprvé v historii získat zákonný online přístup ke kompletním datům exekutorské komory. Díky tomu bude i větší dohled nad celým exekučním systémem. Přesně o tohle jsem už za minulé vlády, kdy jsme byli v opozici, sám usiloval.

Podle aktuálních odhadů máme v ČR až 2 miliony exekucí, které se dlouhodobě nedaří vymáhat. Je jasné, že dluhy se mají platit, o tom nikdo nepochybuje. Ale k čemu jsou exekuce a naskakující poplatky v situaci, kdy se roky nedaří dluh vymoci? Věřitelé se k penězům mnohdy stejně nedostanou. Proč ničit život a pronásledovat člověka, který dlužil původně nějakou drobnější částku, ale tento bagatelní dluh mu kvůli různým pokutám vyskočil na desítky až stovky tisíc korun? Nedává to smysl a snad bude takovému nelidskému přístupu konec. Jsem fakt vděčný, že se to s touhle vládou konečně pohnulo.

Za Piráty máme také konkrétní návrhy na ozdravení veřejných financí. Kromě jiných věcí, jako je třeba regulovaný trh s konopím, navrhujeme právě i podporu návratu lidí z dluhových pastí zpátky na pracovní trh. Podle expertních analýz to do státní kasy přinese až 20 miliard korun ročně.

reklama

autor: PV

nálepkování

Čemu pozitivnímu podle vás přispívá to věčné nálepkování? Vaše vláda a Vy nevyjímaje, dost často nálepkuje demostranty. Proč? Co tím získáváte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kubisková (Přísaha): Zrušit systém dohod a nechat jenom klasické pracovní úvazky

12:14 Kubisková (Přísaha): Zrušit systém dohod a nechat jenom klasické pracovní úvazky

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k novému zákoníku práce.