Kolínská (Trojkoalice): Otevře se zbrusu nový projekt CAMP, chceme zvelebit metro

05.08.2016 4:30

Proměna Malostranského náměstí a zveřejnění Metropolitního plánu se zapojením veřejnosti. To jsou výsledky prvních 100 dní Petry Kolínské ve funkci náměstkyně pražské primátorky. Cíle pro následující období zahrnují otevření Centra architektury a městského plánování tzv. CAMP nebo úpravu stanic metra a jejich okolí.

Kolínská (Trojkoalice): Otevře se zbrusu nový projekt CAMP, chceme zvelebit metro
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petra Kolínská (SZ)

Zbrusu nový projekt CAMP (Centrum architektury a městského plánování)

Ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) chystá hlavní město unikátní centrum, kde bude mít široká veřejnost možnost seznámit se s rozvojovými projekty, jak soukromých, tak veřejných investorů. Podobná centra fungují v Paříži nebo Londýně.

„Místo by mělo fungovat jako knihovna, bude tam kavárna, amfiteátr a kromě výstav o územním rozvoji tam bude i speciální místo pro prezentaci rozvojových projektů. Vstupenkou do prostoru bude ochota investora představit projekt veřejnosti natolik včas, aby bylo možné zapracovat rozumné připomínky,“ řekla Petra Kolínská.

Revitalizace vestibulů a okolí stanic metra, nový celoměstský informační systém

Materiál zpracovaný IPR je zaměřen na 11 prioritních stanic: Skalka, Dejvická, Bořislavka, Luka, Lužiny, Hůrka, Karlovo náměstí, Českomoravská, Černý Most, Háje, Ládví. Některé jsou vstupními branami do metropole, ve většině případů jsou u velkých pražských sídlišť, na dopravních tepnách města.

„Na těchto stanicích požádám Dopravní podnik o generální úklid. Ve vestibulech chceme maximálně redukovat přebujelou reklamu a mobilní prodejní stánky. U sedmi z jedenácti stanic bychom rádi prověřili možnost dostavby nebo razantnější úpravy nejbližšího okolí stanice, příkladem může být stanice Skalka nebo Černý Most, kde si nepovedený autobusový terminál zaslouží přebudování,“ popsala záměr Kolínská.

Metropolitní plán

Od začátku června je přístupný veřejnosti a jsou k němu pořádány veřejné diskuse. Ta nejbližší bude už ve středu 10. srpna od 18. hodin v knihovně Václava Havla.

„Po stodenním zkoumání materiálu jsem dospěla k závěru, že návrh nového územního plánu je dobrým základem pro rozvoj Prahy, některé oblasti však bude potřeba dopracovat. Územní plán musí chránit veřejný zájem, proto potřebujeme lépe definovat ochranu občanské vybavenosti, stanovit pravidla pro ochranu bydlení v centru města nebo zelených ploch na sídlištích. Aby byl rozvoj Prahy opravdu udržitelný, měla by být podrobněji definována pravidla pro zástavbu 15 transformačních a rozvojových lokalit,“řekla náměstkyně primátorky Petra Kolínská. 

V září bude zastupitelstvu předložen ke schválení harmonogram dalšího postupu přípravy plánu a zapojení veřejnosti do jeho přípravy.

Seznam metropolitních priorit – transformační území a rozvojové lokality

– celkem jde o 15 míst, rozlohou největší je Západní Město

Masarykovo nádraží

Nové Bubny – Štvanice

Rohan – Libeň

Prašný Most – Hradčanská

Pelc – Tyrolka

Vysočany – Kolbenova

Nákladové nádraží Žižkov

Bohdalec – Slatiny – V Korytech

Smíchovské nádraží

Letiště Václava Havla – Nová Ruzyně

Radlice

Západní Město

Letiště Kbely – Letňany

Motol – Motolský háj

Mazanka

reklama

autor: PV

Ing. Jan Zahradil byl položen dotaz

Proč už nekandidujete?

Bylo to vaše rozhodnutí? Já mám spíš dojem, že proto, že říkáte věci narovinu a ne vždy se vyjadřujete kladně na účet této vlády vás jednoduše odstavili, protože tato vláda jiné názory nepřipouští.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Novák (ANO): Proč jste nezařadili kratom na seznam zakázaných látek?

21:03 Novák (ANO): Proč jste nezařadili kratom na seznam zakázaných látek?

Projev na 94. schůzi Poslanecké sněmovny 27. února 2024 - návrh na zařazení bodu Informace ministra …