Kolínská (Zelení): Praha je podle cizinců jedním z nejlepších měst pro život

13.12.2017 11:21

Časopis The Independent zveřejnil nedávno žebříček sedmadvaceti nejlepších světových měst pro život a práci podle organizace InterNations. Studie vychází z hodnocení 8 000 lidí ze 40 zemí, žijících v zahraničí (tzv. expatů) a respondenti hodnotili podmínky pro život a práci v jednotlivých světových metropolích vzhledem k nákladům na život, výši nájmů a dostupnosti pracovních příležitostí. Praha se umístila hned na druhém místě.

Kolínská (Zelení): Praha je podle cizinců jedním z nejlepších měst pro život
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petra Kolínská (SZ)

Podle hodnocení v této studii jsou náklady na život v Praze o téměř polovinu levnější, než např. v New Yorku. Studie porovnala např. také ceny nájmu, jízdného v MHD nebo místního piva.

„Řadíme se mezi světové metropole, ve kterých se podle hodnocení cizinců dobře žije, která nabízí zajímavá pracovní místa, příležitosti ke vzdělání a příznivé životní podmínky. To je pro Prahu dobrou vizitkou a zároveň závazkem k dalšímu zlepšování,“ uvedla Petra Kolínská, náměstkyně primátorky a radní pro územní rozvoj hl. m. Prahy.

Počet cizinců, kteří žijí v Praze, se v posledních letech neustále zvyšuje.a v loňském roce dosáhl čísla přes 184 000. Nejvíce cizinců k nám přichází za prací. Jejich příliv pozitivně ovlivňuje aktuální ekonomický růst, růst stavebních aktivit a pokles nezaměstnanosti. Praha se tak řadí mezi přední multikulturní metropole světa.

Vzhledem k velké nabídce pracovních a studijních příležitostí je pro cizince nejatraktivnějším regionem Česka právě Praha, která koncentruje více než třetinu všech evidovaných cizinců v zemi. Ti tak tvoří více než 13 % z celkové populace hlavního města. Praha má ale stále rezervu – v jiných metropolích (např. ve Vídni či Mnichově) se podíl cizinců na celkovém počtu obyvatel běžně pohybuje kolem 25 %.

Hlavní město Praha představilo nedávno novou webovou stránku - Praha Metropole všech (ZDE), která je určena především pro cizince žijící ve městě. Je vytvořena jako rozcestník nejdůležitějších informací a kontaktů, které pomohou novým obyvatelům Prahy při řešení každodenních situací a v orientaci ve městě, které se stalo jejich novým domovem.

Zdroje:
- Kapitola 231 Územně analytických podkladů (ÚAP) z dílny Institutu rozvoje a plánování hl. m. Prahy. Jde o soubor podrobných údajů, map, grafů a doprovodných textů, které jsou pro Prahu k dispozici ZDE
- Časopis ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Koliba: 400 metrů silnice v Ostravě Porubě je blokováno věcným břemenem

21:57 Senátor Koliba: 400 metrů silnice v Ostravě Porubě je blokováno věcným břemenem

Projev na 16. schůzi Senátu 18. července 2018 ke změně zákona o urychlení výstavby dopravní, vodní a…