Kolínská (Zelení): Zastupitelé budou řešit Zlaté vejce a Strnadovo zahradnictví

01.11.2017 13:30

Jaký bude osud bývalého Strnadova zahradnictví ve Veleslavíně? Zůstane na vltavském nábřeží u Štefánikova mostu park? Co bude s prolukou na Vítězném náměstí? Bude se stavět na louce u jižní zdi obory Hvězda? Nejen o těchto návrzích bude ve čtvrtek 2. listopadu rozhodovat Zastupitelstvo hl. m Prahy.

Kolínská (Zelení): Zastupitelé budou řešit Zlaté vejce a Strnadovo zahradnictví
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petra Kolínská (SZ)

Celkem projedná přes 170 podnětů na změny územního plánu. U zastupitelstvem schválených podnětů bude zadáno podrobnější zpracování, které prověří návrhy detailně.

Mezi ostře sledované změny patří návrh na vybudování obytného souboru na místě bývalého Strnadova zahradnictví u železniční tratě v Praze 6. Veřejnost změnu úspěšně napadla u soudu, zejména kvůli předimenzované kapacitě zástavby. Poté, co Nejvyšší soud potvrdil zrušení dříve schválené změny, požádal investor o zahájení nového projednání.

„Vzhledem k tomu, že se podařilo vlastníkům části pozemků navázat komunikaci s občanskými iniciativami, které se o rozvoj území zajímají, máme na stole nový podnět, který je k území citlivější než soudem zamítnutá změna. Proto zítra předložím zastupitelům návrh, který je ve shodě s rozsudkem, a v následujících měsících budeme projednávat upravený návrh na revitalizaci území, které je nyní velmi zanedbané,“ uvedla náměstkyně primátorky a radní hl. m. Prahy pro oblast územního rozvoje Petra Kolínská.

Zastupitelstvo čeká také hlasování o návrhu na přeměnu dnešního parčíku v předpolí Štefánikova mostu na stavební parcelu. Městská část Praha 1 zde začátkem roku představila projekt galerie pro Slovanskou epopej. Hlavní město Praha ale pro umístění Muchova díla upřednostňuje pražský Těšnov. Městská rada těsnou většinou šesti hlasů v srpnu tohoto roku doporučila další rozpracování tohoto podnětu.

„K zeleným plochám v centru města je nutno přistupovat velmi obezřetně. I proto nyní pod patronací Institutu plánování a rozvoje vzniká studie pro kultivaci celé Revoluční ulice a jejího okolí. Ta má podrobně a koncepčně řešit i tento prostor. Historicky je tato parcela vedena vždy jako nezastavěná. Proto návrh na přeměnu na stavební parcelu nepodpořím,“ řekla Petra Kolínská.

Čísla vybraných podnětů a návrhů změn:

  • Předpolí Štefánikova mostu – P 21/2017 (obrazová příloha 2) celkem 0,24 ha, dnes ve funkční ploše ZMK (zeleň městská a krajinná), návrh na změnu na SMJ (smíšené městské jádro)
  • Strnadovy zahrady - obytný soubor ve Veleslavíně - Z 2590 (obrazová příloha 1) celkem 5,5 ha, dnes většina území ve funkční ploše PZA (zahradnictví), návrh na změnu na OB (čistě obytné), ZMK (zeleň městská a krajinná), TVE (energetika) a IZ (izolační zeleň)
  • Zástavba u Obory Hvězda - P 109/2016
  • Navýšení koeficientu na Vítězném náměstí – U 1073

Změny územního plánu a jejich pořizování lze nejlépe sledovat ZDE

Schéma procesu pořizování změn UP je ZDE

Program ZHMP a další podklady ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdechovský (KDU-ČSL): Právní stát jako podmínka čerpání peněz EU

15:38 Zdechovský (KDU-ČSL): Právní stát jako podmínka čerpání peněz EU

Evropský parlament dnes podpořil návrh, aby po roce 2021 členské státy mohly čerpat peníze z rozpočt…