Komárek (ANO): Dlužil jste mu někdy, pane premiére?

26.11.2015 18:52

Ústní interpelace na 36. schůzi sněmovny 26. 11. 2015, směřovaná na premiéra Bohuslava Sobotku:

Komárek (ANO): Dlužil jste mu někdy, pane premiére?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec za hnutí ANO Martin Komárek

Vážený pane premiére, i když to tak nevypadá, blíží se Vánoce. Teď si představte, že si objednáte na internetu mobilní telefon. Oni vám ho dodají příští rok v červnu a ještě se špatným softwarem. Budete si stěžovat a budete odsouzen k pokutě několika set tisíc korun.

Budete si připadat, že žijete v Haškově nebo v Kafkově zemi. Žijete v zemi obou těchto lidí. Přesně to se stalo v případě Škody Transportation. Škoda Transportation nedodala Českým drahám včas lokomotivy a potrestány za chybu Škody Transportation byly České dráhy.

Dvojjedinou roli v tom hrál váš přítel Radek Pokorný. Na jednu stranu právní zástupce Škody Transportation, na druhou stranu působil na sbor rozhodců. Tentýž Radek Pokorný se motal v případech Mostecké uhelné a Sokolovské uhelné, na kterých jste měl podíl také vy.

Tento váš spolužák z gymnázia, přítel a obchodní partner, má nějaký podivně velký vliv na politiku. Kdysi se mluvilo takto o Marku Dalíkovi. Ten už je dneska chimérou. Dnes se mluví o Radku Pokorném. Čili pane premiére, jakkoliv si vás vážím a vím, že jste předsedou koaliční vlády – v zájmu občanů se vás musím zeptat, jaký je váš současný vztah s advokátem Pokorným? Jste přátelé, kamarádi nebo obchodní partneři? Jak často jste s ním v kontaktu, radí vám? Pomáhá vám? Je to váš přítel? Dlužil jste mu někdy peníze? Má nějaký podíl na výkonné moci v této zemi? Děkuji.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Grolich: Likvidaci spouště po tornádu nemají obce šanci ze svých rozpočtů zaplatit

7:37 Hejtman Grolich: Likvidaci spouště po tornádu nemají obce šanci ze svých rozpočtů zaplatit

Zpracování 210 000 tun odpadu po tornádu bude stát téměř 300 milionů korun