Konečná (KSČM): Autodopravce čeká likvidace. Evropská komise ve vleku německé vlády?

25.03.2015 21:59 | Zprávy

Dnes bude na programu jednání plenárního zasedání Evropského parlamentu bod věnující se minimální mzdě v odvětví dopravy. Řešit se bude zejména nová německá legislativa o minimální mzdě, která ohrožuje české autodopravce. Těm totiž hrozí, že budou muset platit svým zaměstnancům, kteří se budou v rámci svých pracovních povinností nacházet na území Německé spolkové republiky, německou minimální mzdu. Německá minimální mzda je přitom cca 3x vyšší než obvyklá mzda českých řidičů v mezinárodní dopravě. Českým autodopravcům tak hrozí vážné komplikace.

Konečná (KSČM): Autodopravce čeká likvidace. Evropská komise ve vleku německé vlády?
Foto: KSČM
Popisek: Kateřina Konečná, KSČM

Aplikace návrhu německé vlády v plném rozsahu by zavinila likvidaci českých autodopravců. Namísto většího platu hrozí, že budou čeští zaměstnanci v autodopravě dostávat podporu v nezaměstnanosti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

A proč tedy zastupujete komunisty?

Když tvrdíte, že ztrátou demokracie a svrchovanosti to končí? Vždyť přesně toho jsme byli svědky právě za komunistů. sám teď tvrdíte, že je to cesta do horoucích pekel, připouštíte tak, že za komunistů to bylo peklo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bendl (ODS): To opravdu není drobná technická novela

23:08 Bendl (ODS): To opravdu není drobná technická novela

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny dne 2. července 2026 k zákonu o obalech