Konečná (KSČM): Chci propojit levici, ne se hádat

27.10.2021 4:31 | Tisková zpráva

Nově zvolená předsedkyně KSČM Kateřina Konečná chce udělat ve straně generační obměnu a více spolupracovat se sociálními a levicovými subjekty. V rozhovoru pro Právo řekla, že do komunálních voleb se nebrání ani společné kandidátce.

Konečná (KSČM): Chci propojit levici, ne se hádat
Foto: Repro Youtube
Popisek: Europoslankyně Kateřina Konečná

Já bych si to nepřála, protože nabízím podanou ruku všem. Nejsem ta, která brání dobrým myšlenkám jenom proto, že jsem na ně nepřišla sama. Takhle se chovám celý politický život a myslím, že ti lidé to dobře vědí.

Jestli chce někdo demonstrativně odejít, tak mě to bude strašně mrzet a budu s každým takovým člověkem chtít jednat, abych mu vysvětlila pozici, ve které jsme.

Snažila jsem se, abychom ze sjezdu odjeli jako jednotná strana. Ale nemůžu říct, že moje osoba někoho neštve natolik, že by chtěl ze strany odejít. Vedení strany je ale složeno z týmu lidí, kteří se vyskytovali ve všech frakcích, které ve straně jsou.

Takže věřím, že pokud někomu nevyhovuji já, tak je tam Milan Krajča jako představitel křídla, které se částečně prolíná s křídlem pana Skály, a lidé mu snad uvěří víc. Já se nebudu tvářit uraženě, když nebudou chodit jen za mnou, ale i třeba za ním.

Více ZDE

Ing. Kateřina Konečná

  • KSČM
  • Jsem poslankyně - díky Vám, pro Vás, s Vámi
  • europoslankyně

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Konečná (KSČM): Stejná práce = stejná odměna?

4:31 Konečná (KSČM): Stejná práce = stejná odměna?

Socialismus, třídní boj, centrální plánování. Tato a další slova rádi používají různí „experti“, kdy…