Konečná (KSČM): Hejtmana Chovance zřejmě nikdy nebolí zuby

06.01.2014 6:42 | Zprávy
autor: kscm.cz

Lékařská profese byla od pradávných dob výsadou i posláním. A říká se, že zdraví se penězi koupit nedá. To je určitě pravda. Přesto se zabezpečení kvalitní zdravotní péče bez peněz neobejde. Naopak. Ve společnosti, jako je ta naše, představují výdaje na základní zdravotní péči významnou část státního rozpočtu.

Konečná (KSČM): Hejtmana Chovance zřejmě nikdy nebolí zuby
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kateřina Konečná

V období svátků a dovolených není asi nikdo rád, musí-li řešit náhlé zhoršení zdravotního stavu svého nebo svých blízkých. Přesto se takové situace bohužel stávají. Každý z nás přirozeně očekává, že mu státem financované zdravotnictví poskytne v takové chvíli základní pomoc. I úporná bolest zubů, která bezprostředně neohrožuje život, totiž dokáže člověka pořádně potrápit. Proto považuji za normální, aby pohotovostní lékařská služba byla dostupná každému člověku v České republice. Když píšu "lékařská", mám na mysli jak praktického, tak zubního lékaře. A pod pojmem "dostupná" si představuji vzdálenost do 10 km, nikoliv 50 a více kilometrů, jak to začíná být běžné v Plzeňském kraji.

Dalším problémem českého zdravotnictví se v poslední době stala také pohotovostní služba v lékárnách. Pokud vám lékař při akutním zhoršení zdravotního stavu vašeho dítěte předepíše antibiotika a vy následně zjistíte, že v celém městě není otevřena jediná lékárna, budete muset sednout do auta a cestovat někdy i desítky kilometrů k nejbližší otevřené lékárně. Pokud auto nevlastníte, může to pro vás být v dané chvíli problém neřešitelný.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rakušan (STAN): Premiére Babiši, odvolejte ministra Macinku

4:32 Rakušan (STAN): Premiére Babiši, odvolejte ministra Macinku

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k reakci ministra Petra Macinky na předběžné opatření…