Konečná (KSČM): Rozpory v názorech Premiéra Fialy před třemi lety a nyní

23.01.2023 4:31 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k vývoji názorů premiéra Fialy na Evropskou unii

Konečná (KSČM): Rozpory v názorech Premiéra Fialy před třemi lety a nyní
Foto: archiv K. Konečná
Popisek: Europoslankyně, předsedkyně KSČM Kateřina Konečná

Naše pravda, jediný týdeník, který neřídí miliardáři nebo zahraniční vlastníci, se blíže podíval na zoubek premiéru Fialovi. A je to pěkné číslo! Teda hodně jich inkasovala jeho neziskovka, ale ještě zajímavější jsou jeho politické přemety. A tady už se dostáváme k rozporům mezi Fialovými názory tehdy a nyní.

V tři roky staré publikaci Konzervatismus dnes: politika, společnost a zdravý rozum v době nerozumu (Brno, 2019), kterou napsal společně s F. Mikšem, tvrdí, že pro Evropskou unii existují jen dva scénáře, "buď se integrace začne rozvolňovat a členské země EU si některé pravomoci, které předaly Unii, vezmou zpět. Anebo bude prohlubování spolupráce pokračovat, ale v tom případě se EU rozpadne."

Dnes by to tento liberálně-konzervativní politik, jak se tituluje, už těžko napsal či prohlásil. Ani trochu mu nevadí, že Evropské unii předává náš stát jednu kompetenci či pravomoc za druhou. Prakticky to dokazuje česká vláda nyní v přímém přenosu, kdy tvrdí, že ceny energií nemůžeme sami řešit, pouze jak určí Evropská komise v čele s Němkou Ursulou von der Leyenovou.

Více o Petru Fialovi najdete ZDE.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Michaela Opltová byl položen dotaz

Krize

Podle aktuální zprávy Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) je Česká republika nedostatečně připravena na krizové situace a mimořádné události. Vy tvrdíte, jak hodláte situaci řešit. Máte ale dojem, že se vám podařilo už nějakou krizi vyřešit? Vždyť do krizové situace se i díky politice této vlády dost...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zábranský (Piráti): Praha našla pachtýře pro svou zemědělskou půdu ve dvanácti lokalitách

23:08 Zábranský (Piráti): Praha našla pachtýře pro svou zemědělskou půdu ve dvanácti lokalitách

Hlavní město uzavře pachtovní smlouvy na 12 svých zemědělských pozemků. Celkem se podařilo zajistit …