Konečná (KSČM): Téma palmového oleje by nemělo zapadnout, shodneme se napříč politickým spektrem

18.03.2016 5:32

Dne 17. 3. 2016 se na půdě Výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin (ENVI) na základě iniciativy europoslankyně Kateřiny Konečné uskutečnilo slyšení na téma „Palmový olej a deštné pralesy: co může EU udělat, aby zastavila kácení lesů?“. Prvním řečníkem byl Čech Jakub Kvapil, který reprezentoval Koalici proti palmovému oleji (a svoji domovskou organizaci Lestari), se kterou paní europoslankyně spolupracuje.

Konečná (KSČM): Téma palmového oleje by nemělo zapadnout, shodneme se napříč politickým spektrem
Foto: Archiv Kateřiny Konečné.
Popisek: Europoslankyně Kateřina Konečná.

Jakub Kvapil k dnešnímu slyšení dodává: „Česká republika, potažmo Evropská unie, by se měla zasadit o odstranění prvku odlesňování ze svých dodavatelských řetězců, a to hlavně v otázce potravin, biopaliv, kosmetiky, drogerie a čisticích prostředků. Jsme rádi, že alespoň část české politické reprezentace si uvědomuje vážnost současné situace a děkujeme paní europoslankyni Konečné, že nás přizvala k tomuto slyšení v Evropském parlamentu.“

Kateřina Konečná vysvětluje inspiraci ke svolání hearingu takto: „Téma palmového oleje mě oslovilo svojí komplexností. Zahrnuje otázky životního prostředí, udržitelného rozvoje, Fair Tradu, sociálních věcí, mezinárodního obchodu, bezpečnosti potravin apod. Považuji to tedy za problematiku, která by neměla zapadnout a na které se můžeme shodnout napříč politickým spektrem, protože je do značné míry apolitická. Jsem ráda, že Evropský parlament se palmovému oleji na můj popud věnuje, i když jsme pouze na začátku a počáteční entusiasmus musíme převést do akce.“   

Ing. Kateřina Konečná

  • KSČM
  • Jsem poslankyně - díky Vám, pro Vás, s Vámi
  • europoslankyně

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vondráček (Svobodní): Právě EU pod vedením Německa je příčinou současné energetické krize

21:03 Vondráček (Svobodní): Právě EU pod vedením Německa je příčinou současné energetické krize

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k důležitosti zachování práva veta v tvorbě energetic…